MEB Personeli Yükselme Sınavı İstiyor

Milli Eğitim Bakanlığı Personeli görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavlarının açılması istiyor.

MEMURLAR 09.01.2018, 22:45 10.01.2018, 17:31
MEB Personeli Yükselme Sınavı İstiyor

Milli Eğitim Bakanlığı personeli şeflik için en son 2015 yılında Şube Müdürlüğü için en son 2013 yılında yapılan Görevde yükselme ve Ünvan değişikliği sınavlarının yeniden yapılması bekliyor.

2013 yılında şube müdürlüğü için görevde yükselme sınavı açılmıştı. ancak mahkeme kararları yürütmenin durdurulmasına karar verse de sınav iptal edilmemişti. Bu yüzden Bakanlık karar alamaz duruma gelmişti.

geçen uzun süreye rağmen yeni görevde yükselme sınavı açılmadı. Kariyer ve gelecek planlamasını bu sınavlara bağlayan personel mağdur olmaktadır.

Milli eğitim Bakanlığı İdari Kurul Toplantılarına yetkili olarak katılan Bakanlık bürokratları bürokrasiden kilitlene ve karar alamaz hale gelen bakanlıkta attıkları imzalara sahip çıkamadı.

Bu konuda özellikle Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz'ın ve bakanlık bürokratlarının tıkanıp karar alamaz hale Bakanlığın yapısına müdahale etmeleri, ortaya çıkan boş kadroların doldurulması için, yeni bir görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavı açılması noktasında sorumluluk ve insiyatif alması gerekir.

Milli Eğitim Bakanlığında en son 2015 yılında Şeflik sınavı açılmıştı. En son yapılan Şube Müdürlüğü sınavı ise 2015 yılında yapılmıştı.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@