MEB 95 Personel Alımı Yapacak

Milli Eğitim Bakanlığı Toplum Yararına Program kapsamında 95 personel alımı yapacak ve herhangi bir KPSS şartı aranmayacaktır. Başvuru Şartlarına göre en az ilkokul mezunları başvurabiliyor.

MEMURLAR 22.02.2018, 17:45
MEB 95 Personel Alımı Yapacak

MEB TYP bu ilan kapsamında 2 farklı kadroya alım gerçekleştirecek. Bu kadrolardan birisi güvenlik görevlisi iken diğeri de hizmetli kadrosudur. Güvenlik personeli olarak 16 kişi istihdam edilecekken hizmetli olarak da 79 personel istihdam edilecektir. 

Bu ilan kapsamında istihdam edilecek personeller Diyarbakır’ın Sur ilçesinde istihdam edileceklerdir. Başvuru yapacak adayların açıköğretim fakültesi haricinde başka hiçbir yerde öğrenci olmamaları gerekmektedir. Bunun yanı sıra adayların 18 yaşını tamamlamış olmaları gerekmekte ve yetim aylığı, malul veya emeklilik maaşı almıyor olmak da şartlar arasında yer almaktadır. Adayların en az ilkokul mezunu olmaları da istenmektedir. 

Son Başvuru Tarihi

Türkiye İş Kurumu aracılığıyla yapılacak olan bu alım için son başvuru tarihi 25 Şubat olarak belirlenmiştir. Adaylar başvurularını İşkur resmi internet sayfası üzerinden yapmaları gerekmektedir. Bunun yanı sıra dileyenler İşkur il müdürlüklerine giderek de başvurularını yapabilirler.

Başvuru tarihinden sonra yapılacak olan başvurular geçersiz sayılacaktır. Bunun yanı sıra başvuru şartlarını sağlamayan adayların başvuruları da geçersiz sayılacaktır. Güvenlik görevlisi kadrosuna başvuracak adaylar 253622 ilan numarası ile hizmetli kadrosuna başvuracak adaylar ise 253623 ilan numarası ile başvuru yapacaklardır. Adayların bu ilan numaralarına ve başvuru şartlarına dikkat ederek başvurularını yapmaları gerekmektedir.

Yorumlar (0)