Marmara Üniversitesi’ne Sözleşmeli Personel Alımı Yapılmaktadır

Üniversiteler bünyesinde devam eden devlet memuru ve sözleşmeli personel alımlarına dair yayımlanan ile personel alımlarına dair detaylar açıklandı.

MEMURLAR 01.05.2019, 12:30 01.05.2019, 12:32
Marmara Üniversitesi’ne Sözleşmeli Personel Alımı Yapılmaktadır

Devlet Personel Başkanlığı aracılığı ile ilgili vatandaşların bilgisine sunulan üniversiteler bünyesinde gerçekleştirilen personel alımlarına dair yayımlanan ilanlarda yer alan bilgilere göre, Marmara Üniversitesi’ne personel alımı yapılacağı ilan edildi.

Yayımlanan ilanda yer alan bilgilere göre; devlet memuru kanunun 4/B maddesi uyarınca tasarlanan personel alımlarına ilişkin, ilgili alımların sözleşmeli statüde olacağı ve farklı iki birimde iki farklı unvan ile gerçekleştirileceği belirtildi.

2018 KPSS B Grubu puanları sıralamasına göre gerçekleştirilecek olan alımlar için 1 kişi olmak kaydı ile Avukat ve ayrıca 1 kişi olmak kaydı ile Büro Personeli alımı yapılacağı açıklandı.

Alımları gerçekleştirilecek olan personellerin başvurularını tamamlayabilmesi için rektörlüğün de bağlı olduğu merkezi kamu personeli alım genel nitelikleri haiz olan adayların ayrıca ilgili açıklamalarda yer alan özel şartları da sağlamaları gerektiği ifade edildi.

Avukat alımı için adayların Hukuk Fakültelerinden lisans düzeyinde mezun olmaları, avukatlık ruhsatnamesine sahip olmaları ve 3 yıl avukat olarak görev yapmış olmaları şartı aranmaktadır.

Ayrıca Büro Personeli alımları için de adayların; İletişim Fakültelerinin Halkla İlişkiler bölümünden mezun olmaları gerekmektedir. 2 yıllık mesleki deneyim aranan adaylar için yabancı dil (YÖKDİL,YDS) puanı olarak asgari 80 puana sahip olunması gerekmektedir.

İlgili adayların ilanda yer alan belgeler ile birlikte ilan yayımlandıktan sonra 15 gün içinde; en geç 13 Mayıs 2019 tarihine kadar, Marmara Üniversitesi Personel Daire Başkanlığına başvurularını tamamlamaları gerekmektedir.

Marmara Üniversitesi Sözleşmeli Personel Alımı İlanı

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (1)
Inci 2 yıl önce
Hazırlar alınıyor deseniz daha doğru hevesle ümitle bakıyoruz 1 2 kişi deneyimli yds 80 vs vs ilan filan koymayın hiç moral bozmayin