Maliye Bakanından Memurlara İkramiye Sinyali

12 milyon emekliyi ilgilendiren bayram ikramiyesi Başbakan Binali Yıldırım tarafından müjdelenmişti. Şimdi ise Maliye Bakanı memurlar ilgili sinyal verdi.

MEMURLAR 02.05.2018, 23:40
Maliye Bakanından Memurlara İkramiye Sinyali

Memurlara İkramiye
Maliye Bakanı Naci Ağbal emeklilere ikramiye verilmesi konusunda sınırları zorladıklarını ifade etti. Bakan Ağbal tüm kesimlerin refahında artış meydana geldiğini ifade ederken bu refah artışından kamu kesiminin de istifade ettiğini dile getirdi. Kamuçalışanlarına genel olarak bir artış yapıldığını ifade eden Bakan Ağbal fırsat bulundukça özel düzenlemelerin de yapıldığını dile getirdi. 

Talepler İnceleniyor
Emeklilere ikramiye verileceği açıklamalarının ardından beklentiye giren memurlar için de taleplerin incelendiği Bakan Ağbal tarafından dile getirildi. Eldekiimkânların da gözden geçirileceğini belirten Bakan Ağbal böylelikle bir karar verileceğini belirtti. Ayrıca Bakan Ağbal bu düzenlemeleri yaparken bir dengeleme politikasının da güdüldüğünü belirtti. Dolayısıyla bütçeyi zora sokacak uygulamalardan da kaçınılmaktadır. 

Bakan Ağbal isim vermeden muhalefet partilerine de yüklendi ve hesap kitap bilmeden vaatlerde bulunulduğunu dile getirdi. Bu vaatlerin 1990’lı yıllarda ülkemizi getirdiği durumdan da dert yanan Bakan Ağbal şuan yapılanların tüm herkes tarafından destek gördüğünü de belirtti. 

Maliye Bakanı Naci Ağbal memurlara ikramiye konusunda net ifadeler sarf etmese de bu konuda çalışmaların başladığını ifade edebiliriz. Aynı düzeyde olmasa da farklı bir ikramiye modelinin ortaya konması söz konusu olabilecektir. İlerleyen günlerde bu konu ile ilgili açıklamalar yapılmaya devam edecektir.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)