Maaş Promosyonlarında Yeni Rekor Üniversitelerden Geldi

Kamu kurumlarında çalışan personellere verilen banka promosyonları için yeni rekor rakam İstanbul Üniversitesi’nden geldi.

MEMURLAR 14.03.2019, 21:00
Maaş Promosyonlarında Yeni Rekor Üniversitelerden Geldi

6 Bin 200 Lira Promosyon Verilecek
İstanbul Üniversitesi ve İ.Ü. Cerrahpaşa Üniversitesi personellerine maaş promosyonu verilmesi için ihale açtı. İhale neticesinde İstanbul Üniversitesi için 5 bin 750 lira banka promosyonu belirlendi. İhaleyi kazanan banka ise TEB oldu. Cerrahpaşa Üniversitesi için ise kazanan banka QNB olurken promosyon miktarı da 6 bin 200 lira olarak belirlendi.  

İstanbul Üniversitesi’nde yaklaşık olarak 7.500 personel istihdam edilirken Cerrahpaşa Üniversitesi’nde de 6 bine yakın personel çalışmaktadır. Bu rakamlarla birlikte kamu kurumları arasındaki en yüksek banka promosyonu verilmiş oldu. Ancak ihaleler devam ediyor. Daha çok çalışanı olan ve maaşları daha yüksek olan kurumlarda banka promosyonları da daha yüksek olacaktır. Ayrıca kamu bankaları ile birlikte özel bankaların birlikte yarışıyor olmaları da süreci daha da çok alevlendirmektedir. 

Üniversitelerde yapılan bu ihaleler 22 Nisan tarihi itibariyle yürürlüğe girecektir. Maaş promosyonları taksit halinde değil tek seferde ödenecektir. Üniversitelerde gerçekleştirilen tüm mali süreçler ise bu bankalar üzerinden yürütülecek. Dolayısıyla bankalar verdikleri promosyon miktarlarını para akışı ile karşılayacaktır. Dolayısıyla her iki tarafın da kazandığı bir süreç olduğunu ifade edebiliriz. İhaleler yapılmaya devam ediyor. Bu süre zarfında yeni rekorların gelme ihtimalinin de güçlü olduğunu ifade etmek gerekir.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)