Maarif Vakfı Tarafından 30 Öğretmen Alımı Yapılacak

Türkiye Maarif Vakfı Başkanlığı yurt dışındaki kurumlarda görevlendirilmek üzere 30 öğretmen ve okul yöneticisi alımı yapacaktır.

MEMURLAR 11.06.2018, 00:15
Maarif Vakfı Tarafından 30 Öğretmen Alımı Yapılacak

Genel Başvuru Koşulları

Maarif vakfı öğretmen alımı şartları genel olarak da belirlenmiştir. TC vatandaşı ya da mavi kart sahibi olanlar, kamu haklarından yasaklı olmayanlar, askerlikle ilgisi bulunmayan, ilgili dil şartını sağladığını sınav sonuç belgesi ile ispatlayan, görevini devamlı yapmaya engel sağlık sorunu olmayanlar başvuru yapabilir. Yazılı sınav ve mülakat sonucu seçilen adaylar görevlendirilecektir. 

Yöneticilik Başvuru Şartları

Yayınlanan ilan ile öğretmen ve yöneticiler için başvuru şartları belirlenmiştir. Yöneticilik şartları için üniversitelerin eğitim, fen edebiyat, ilahiyat, sosyal ve beşeri ilimler, insan ve toplum bilimleri ya da teknoloji fakültelerinden mezun olmalıdır. Resmi ya da özel kurumlarda en az 2 yıl yöneticilik tecrübesine sahip olmalıdır. Bu alanda yetenek ve eğitimlere sahip olmalıdır. Ayrıca İngilizce, Almanca, Arapça, Fransızca, İspanyolca ya da Portekizce dillerinden birinden başvuru şartlarını sağlamalıdır.

Öğretmenlik Başvuru Şartları

Öğretmen olarak başvuru yapmak isteyenler ise Türkçe, Matematik, Fen, Fizik, Kimya, Biyoloji, Bilgisayar, okul öncesi ya da pdr bölümlerinden üniversite mezunu olmalıdır. Eğitim ya da pedagojik formasyon belgelerinden birine sahip olmalıdır. Resmi ya da özel kurumlarda en az 2 yıl öğretmenlik tecrübesine sahip olmak ve yukarıdaki dillerden herhangi biri ile branş dersi anlatacak seviyede dil bilmek şartları aranır.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)