Kullanmadığı Halde Bylock Listesinde Olanlar Halen Var

Bylock tuzağını ifşa eden ekipte yer alan avukat Ali Aktaş Bylock listelerinde halen daha hatanın olduğunu ifade etti. OHAL Komisyonu’nun ise henüz sadece 12 bin dosyayı kararı...

MEMURLAR 17.04.2018, 23:30
Kullanmadığı Halde Bylock Listesinde Olanlar Halen Var

Eksik Zamanlı Yayınlandı
11.480 kullanıcının yayınlandığı listedeki kişilerin sadece bir kısmını teşkil ettiğini ifade eden Aktaş 30 bin kişinin daha yeni listelerde adının olduğunu ifade etti. Avukat Aktaş insanların ciddi manada mağdur edildiklerini dile getirdi ve bu kişilerin yargılamalarının tamamlanması ve görevlerine geri dönmeleri gerektiğini belirtti. 

Adli Olarak Aklananlar 
Morbeyin listelerinde telefon numarası yer alan kişilerden bazıları KHK ile iade edilirken bazıları da komisyonla iade ediliyor. Ancak bu kişiler haricinde takipsizlik ve beraat almış ya da adli hiçbir soruşturmaya tabi tutulmamış insanlar da bulunmaktadır. Bu kişilerin ise kamu görevlerine iade edilmedikleri gözlemlenmektedir. Dolayısıyla da ciddi mağduriyetler oluşturmaktadır. 

KHK ile ihraç edilen kişiler hakkında çalışmaları yürüten OHAL Komisyonu’nun ise henüz sadece 12 bin dosyayı karara bağlamış olması da bu sürecin yavaş gitmesinin nedenleri arasındadır. Ancak çıkarılacak bir KHK ile adli işlem görmemiş, takipsizlik almış ya da beraat etmiş insanların iadeleri sağlanabilecektir. İşte bunun için de yakın bir zaman içerisinde KHK çıkarılması beklenmektedir. Son zamanlarda yapılan Falcon operasyonu ile tespit edilen kişilerin isimlerinin de bu KHK’da ihraç listesinde yer alması bekleniyor. Dolayısıyla kabarık bir KHK gelmesi pek muhtemel görünmektedir.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)