KPSS Lise Sınav Sonuçları Açıklandı! KPSS Ortaöğretim Sınav Sonuç Ekranı

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından 2020 KPSS lise sınav sonuçları açıklanmış bulunmakta.

MEMURLAR 24.12.2020, 14:56 24.12.2020, 17:27
KPSS Lise Sınav Sonuçları Açıklandı! KPSS Ortaöğretim Sınav Sonuç Ekranı

KPSS Lise Sınav Sonuçları Açıklandı! KPSS Ortaöğretim Sınav Sonuç Ekranı

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından 2020 KPSS lise sınav sonuçları açıklanmış bulunmakta.

KPSS sınav sonuç linki

https://sonuc.osym.gov.tr/Sorgu.aspx?SonucID=8109

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığının resmi sitesinden 22 Kasım 2020 tarihinde uygulanmış olan 2020 KPSS Ortaöğretim sınavına ait resmi ilan yayınlanmış bulunmakta.

Sınava giren adaylar, sınav sonuçlarına ÖSYM'nin mobil uygulaması ile veya sonuc.osym.gov.tr adresi üzerinden erişim işlemi sağlayabilecekler.

ÖSYM'den yapılmış olan resmi açıklamalarda, "22 Kasım 2020 tarihi ile gerçekleştirilmiş olan 2020 KPSS Ortaöğretim sınavı değerlendirme işlemleri tamamlanmış bulunmakta.

Sınava girmiş olan adaylar, sınav sonuçlarına 24 Aralık 2020 tarihi itibari ile saat 11.30'dan itibaren ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr adresinden T.C. Kimlik numaraları ve aday şifreleri ile erişebilirler." denildi.

KAMU KURUMLARINA GİRİŞ İŞLEMLERİNDE İSTENEN BELGELER

1. Kamu kurumlarına Memur Alımı ilanına başvuracak tüm adayların Nüfus cüzdanı aslı veya kurumumuzca onaylanmak üzere fotokopisi gerekmektedir.

2. Kamu kurumlarına Memur Alımı ilanına başvuracak tüm Bay bayan adayların Diploma belgesinin aslı veya noter onaylı örneği veya e-devlet üzerinden alınacak barkotlu mezuniyet belgesi gerekmektedir.

3. Kamu kurumlarına Memur Alımı ilanına başvuracak tüm adayların Yabancı Okul Mezunu adaylar için Denklik Belgesinin aslı veya noter onaylı örneği gerekmektedir.

4. Kamu kurumlarına Memur Alımı ilanına başvuracak tüm erkek Adaylar için askerlik ile ilişkisi olmadığına dair resmi beyanı gerekmektedir.

5. Kamu kurumlarına Memur Alımı ilanına başvuracak tüm adayların görevlerini devamlı bir şekilde yapmasına engel olacak bir durumu olmadığına dair resmi beyanı.

6. Kamu kurumlarına Memur Alımı ilanına başvuracak tüm adayların 2 adet biyometrik fotoğraf gerekmekte ve bir adedi forma yapıştırılacaktır.

7. Kamu kurumlarına Memur Alımı ilanına başvuracak tüm adayların Sürücü belgesinin aslı veyahut noter onaylı sureti gerekmektedir. Aslı ibraz edilmek kaydıyla fotokopisi Belediyemizce onaylanabilir.

8. Kamu kurumlarına Memur alımı ilanına başvuracak olan bütün kişilerin Özel sektörde çalışılan süreler için SGK hizmeti dökümü gerekmektedir.

9. Kamu kurumlarına Memur alımı ilanına başvuracak olan bütün kişilerin Kamu kurumlarında çalışılan süreler için çalıştıkları kurumdan alınacak belge gerekmektedir.

10. Kamu kurumlarına Memur alımı ilanına başvuracak olan bütün kişilerin Fotoğraflı öz geçmiş gerekmektedir.

11. Kamu kurumlarına Memur alımı ilanına başvuracak olan bütün kişilerin Genel şartlar başlığında belirtilen mesleki tecrübeyi gösterir belge gerekmektedir.

BAŞVURU GENEL ŞARTLARI NELERDİR

1 - Kamu kurumlarına Memur alımı ilanına başvuracak Türk vatandaşı olması gerekmektedir.

2 - Kamu kurumlarına Memur alımı ilanına başvuracak kamu haklarından mahrum bulunmaması gerekmektedir.

3 - Kamu kurumlarına Memur alımı ilanına başvuracak affedilmiş olsalar bile devletin ve milletin güvenliğine karşı suçlar işlememiş olması gerekiyor.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)