Köylüleri Azarlayan O Memur Açığa Alındı

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı İstanbul İl Müdürlüğü görevlisi, Silivri’de yapılmak istenen katı atık tesisinin ÇED toplantısına katılan köylüleri azarlaması ile gündeme gelmişti.

MEMURLAR 10.01.2018, 22:05
Köylüleri Azarlayan O Memur Açığa Alındı

İşte o görevlinin açığa alındığı twitterdan duyuruldu.

Toplantıda Köylülere Azar

İstanbul Çevre Yönetimi Sanayii ve Ticaret A.Ş. (İSTAÇ) tarafından Silivri’de bulunan Seymen Mahallesi’nde yapılmak istenen 'Atıktan Türetilmiş Yakıt Üretim Tesisi, Stabilizasyon Solidifikasyon Tesisi, Çamur Kurutma Tesisi, 1. Sınıf Düzenli Depolama Tesisi Tehlikeli Atık Ara Depolama Alanı' projesi için köy kahvesinde ÇED toplantısı yapılmıştı. Toplantıya Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar’ın yanı sıra

AK Parti ve CHP Belediye Meclis Üyeleri ile SİAD Başkanı Hakan Kocabaş da katılmıştı. 

Toplantıda konuşma yapan Çevre ve Şehircilik Bakanlığı İstanbul İl Müdürlüğü'nden gelen görevlilerin köylülere karşı olan sert ve azarlatıcı tutumu dikkatlerden kaçmamıştı. Konuşmayı yapan görevliye belediye başkanı müdahale etmişti. Hanımefendinin tutumunun yanlış olduğunu, devleti var edenin halk olduğunu söyleyerek ortamı yumuşatmaya çalışmıştı. O görevliye sert çıkan Başkan, köylülere destek olmuştu. 

Twıtter'den Açıklama Geldi

Bu olayın medyada yer alması üzerine Çevre ve Şehircilik Bakanlığı İstanbul İl Müdürü Dr. Avukat Veli Böke, Twitter hesabından açıklama yaptı. Görevlinin tavrının kabul edilemez olduğunu ve gereğinin yapıldığını ifade etti. 

Vatandaşa hizmet ve memnuniyet için çalışan Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’nün böyle bir davranışı kabul etmeyeceği ve görevden alındığı ifade edildi.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@