KİT Taşeron Personellerine Kadro

KHK ile getirilen düzenleme ile taşeron işçiler kadroya geçirilmeye başlanmıştı. 850 bin civarında taşeron işçi bu haberle sevinmiş ve heyecanla kadro beklemeye başlamış ve başvurularını yapmışlardı.

MEMURLAR 12.01.2018, 19:44
KİT Taşeron Personellerine Kadro

Ancak bu süreçte sayıları toplam 50 bin kadar olan KİT personellerinin kadroya geçirilmesi ile ilgili herhangi bir düzenleme yapılmamış ve bu işçiler kapsam dışı bırakılmıştı. 

Yoğun Şikayet Üzerine Harekete Geçiliyor

50 bin kişilik KİT personeli tarafından eşitsizlik olduğu şeklindeki sitemler üzerine milletvekilleri tarafından bu durum dile getirildi. Son olarak çıkan haberlere göre ise Erdoğan’ın olaya el attığı iddia edildi.

Seçmenin ciddi manada tepkili olduğu bu durum karşısında Erdoğan, milletvekilleri ile yaptığı görüşmede bu konuyu dile getirdi. Erdoğan’ın bu konuşmasında KİT Taşeron personellerinin kadroya geçişi için yeşil ışık yaktığı dillendirildi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapıldığı iddia edilen açıklamalara göre KİT işçilerinin bulundukları kurum tarafından kadroya alınabilecek. Ancak bu konu henüz net bir şekilde düzenlemeye tabi tutulmadı.

Hükümetin en üst kanalından yapılan bu açıklama üzerine gerekli düzenlemelerin yapılacağı söylenebilir. Böylelikle 50 bin personelin yaşadığı mağduriyet de giderilmiş olacaktır. özellikle yaklaşan seçimler nedeniyle bu düzenlemenin yapılma ihtimali de bir hayli yükselmektedir. Umarız ki yoğun bir şekilde emek sarf eden işçilerimiz hak ettikleri kadro karşılığını çok kısa süre içerisinde elde ederler. Ancak resmi kaynaklardan doğrulanmasa ya da yalanlanmasa da bu haberin gerçeği yansıtmadığı da iddia edilmektedir.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@