KİT Personelinin Kadro Alma Şartları Belli Oldu

Bakanlar Kurulu tarafından Genel Yatırım ve Finansman Programında yapılan değişiklik ile birlikte KİT personellerinin kadro alma şartları belli oldu.

MEMURLAR 01.07.2018, 19:39
KİT Personelinin Kadro Alma Şartları Belli Oldu

İşte O Şartlar. Bakanlar Kurulu aldığı karar ile KİT’lerde çalışan taşeron işçilerin nasıl kadro alacaklarına dair bir yol haritasını belirledi.

Buna göre 4 Aralık 2017 tarihi baz alınarak işçilerin bu tarihten geriye doğru 2 yıl kesintisiz çalışmış olmaları şartı aranıyor. Aynı zamanda işçilerin hali hazırda da çalışmaları gereklidir.

Bu sürenin hesaplanmasına ilişkin detaylara da yer verildi. Buna göre askerlik, yıllık izin, 30 günü geçmeyen kesintiler, doğum izni gibi çalışılmayan süreler 2 yıllık sürenin hesaplanmasında dâhil edilmeyecektir.

Kadroya geçmek için başvuru yapacak işçilerin hali hazırda emeklilik, malullük veya yaşlılık aylığı almamaları gereklidir. Ayrıca Bakanlar Kurulu kararında hangi personellerin KİT bünyesinde çalışan işçi olarak kabul edileceği kimlerin kabul edilmeyeceği de açıklandı.

KİT’lere tahsis edilecek kadrolar ise Hazine Müsteşarlığı tarafından belirlenecek. Bu kadro sayısının üzerinde işçinin kadroya geçirilmesi mümkün olmayacak. Bunların yanı sıra diğer taşeron işçilerde uygulandığı üzere yazılı veya sözlü ya da uygulamalı sınav uygulanması söz konusu olacak.

Bu sınavlardan başarılı bir şekilde geçen adaylar güvenlik soruşturmasından da sorunsuz bir şekilde geçmeleri durumunda kadroya alınacaklardır.  Şartları sağlamadığı tespit edilen başvuruları ise en baştan kurum tarafından reddedilecektir.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)