Karşıyaka Belediyesinden Memurlara Yüzde 30 Zam

Karşıyaka Belediyesi ülkemizde çok konuşulacak bir hareketle bünyesinde çalışan memur maaşlarına yüzde 30 oranında zam yapıldı.

MEMURLAR 08.07.2018, 16:00
Karşıyaka Belediyesinden Memurlara Yüzde 30 Zam

Ülkemizde yüksek enflasyon sebebi ile maaşlarının yıllardır aynı kaldığından şikâyetçi olan memurlar son olarak İzmir Karşıyaka Belediyesinin hizmet kalitesini yükseltmek, çalışanların moral ve motivasyonunu en iyi noktaya çıkarmak amacıyla Karşıyaka Belediyesi ile Tüm Yerel-Sen arasında, belediyede görev yapan tüm memurlar kapsayan toplu iş sözleşmesi imzalandı. Sözleşme uyarınca maaşlara yüzde 30 oranında zam yapılacağı karara bağlanmıştır. Bu durum Karşıyaka belediyesinde görev yapan memurlar arasında büyük bir mutluluğa sebep olmuştur.

Diğer yandan ülkemizde görev yapan milyonlarca memur ise Karşıyaka Belediyesinin bu davranışını örnek göstererek artık enflasyon karşısında yıllardır aynı kalan ve hatta değer kaybeden maaşlarının bir an önce hak ettikleri seviyeye çıkarılmasını talep etmektedirler.

Zam Haricinde Birçok Ek Yardım

Karşıyaka Belediyesi ile Tüm Yerel-Sen arasında yapılan anlaşmanın detayları ise oldukça sevindirici ve ülkemizde genel olarak yapılan toplu sözleşmeler için örnek teşkil edecek niteliktedir.  Yapılan anlaşmanın neticesinde ise diğer ek iyileştirmeler ise şu şekildedir;

Memur ve sözleşmeli memur maaşlarına ayrıca 300 TL ek denge tazminatı verildi. Bu yıl ilk defa 297 liralık ulaşım yardımı da iş sözleşmesindeki yerini aldı Birinci derece yakınını kaybeden memurlara toplamda 2 bin 952 lira yardım yapılması ve yüzde 40 ve üzeri engelli çocuğu bulunan personelin maaşına da artı 313 lira ek yapılması kararları da iş sözleşmesinde yer aldı. Bu iş sözleşmesi memurların son yıllarda imzaladığı en karlı toplu iş sözleşmesi olarak kayıtlara geçmiştir.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)