Kamuya 40 Bin Memur Alımı Yapılıyor

Devlet Personel Başkanlığı internet sayfası üzerinden yayınlanan ilanlara göre yakın dönemde kamuya 40 bin memur alımı gerçekleştirilecek.

Kamuya 40 Bin Memur Alımı Yapılıyor

Alım Yapan Kurumlar. Birkaç senedir yılda sadece 20 bin sözleşmeli öğretmen alımı yapılırken bu yıl ikinci kez 20 bin sözleşmeli öğretmen alımı yapılacak. Milli Eğitim Bakanlığı geçtiğimiz haftalar içerisinde personel alımı takvimini açıkladı. Bu kapsamda ön başvurular 26 Mart ile 1 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Sözlü sınavlar ise 12 ve 13 Haziran tarihlerinde farklı sınav merkezlerinde yapılacak.

En çok alım yapacak kurumlardan birisi de 3.375 askeri personel ile Jandarma Genel Komutanlığı olacak. Alınacak personellerin 3 bin 40’ı erkek iken 335’i de kadın adaylardan oluşacak. Başvurular 13 Mart tarihine kadar E Devlet üzerinden yapılabilecek.

Bu alımlara ek olarak 13 bin sözleşmeli er alımı yapılacak iken 3 bin de zabıta alımı yapılacak. Bu kurumlar gibi daha pek çok kurum irili ufaklı alımlar yapıyor. Dolayısıyla kamuda istihdam edilmek isteyen adaylar için seçim öncesi büyük fırsatlar bekliyor. Adaylar kendi mezuniyet durumlarına göre ilanlara başvuru yapabilir. Başvuru sürelerinin kaçırılmaması son derece önem arz ediyor.

Ayrıca başvuru esnasında verilen bilgi ve belgelerin doğruluğu da başvuran kişilerin sorumluluğundadır. Dolayısıyla adaylar doğru bilgi ve belge teslim etmelidir. Tüm şartları sağlayan adaylar nihayetinde güvenlik soruşturmasına da tabi tutulacaklardır.

Kamu Personel Alımı

YORUM EKLE
YORUMLAR
işsizim
işsizim - 6 ay Önce

Sağlıacıları unuttunuz lisans hemşirelerini atayın lütfen

Emine kuruoglu
Emine kuruoglu - 6 ay Önce

Temizlik işçisiyim bende iş istiyorum lütfen ilgililere duyurulur açıktan liseye devam ediyorum

Aydın duymaz
Aydın duymaz - 6 ay Önce

Üniversite terkim maddi imkansızliklardan dolayı okulumu bitiremedim. Evliyim ve bir çocuğum var çocuğunun ihtiyaçlarını karşılayamamak kadar acı birşey yoktur sanırım iş istiyorum hakederek kazanıp ailemi geçindirecek bir iş lütfen yardımcı olunuz. 0538 3874039

vedat vargün
vedat vargün - 4 ay Önce

Kars digor dağpınar mahalemiz köyden 5km uzakta korucu olmak istiyorum sayın içişler bakanım saygılar