Kamu Çalışanlarına Özel Yenilikler

Her geçen gün kamu çalışanları için özel haklar geliştirilmeye çalışılmaktadır. Sürekli olarak hakları daha iyi bir hale gelen kamu çalışanları için yeni düzenlemeler de kapıda.

MEMURLAR 14.05.2018, 18:00
Kamu Çalışanlarına Özel Yenilikler

Kamuda Devrim

Türkiye son 15 yılda kamuda devrim gerçekleştirerek; kamu çalışanlarının haklarını daha da arttırdı. Bu bağlamda kamu çalışanları daha önceden sahip olmadığı pek çok hakka son 15 yıl içerisinde sahip oldu. Bu sürede kamu çalışanlarının izinleri arttırıldı. Özlük haklarında iyileştirmeler yapıldı. Ek ödemeler alabilmeleri için de pek çok düzenlemeye imza atıldı. Tüm bu değişiklikler ile kamu çalışanları pek çok avantaj elde etti. Yapılan tüm değişikliklere yenileri de eklenmek üzere adımların atıldığı belirtildi. Yeni düzenlemeler ile kamu çalışanları için daha rahat koşulların çıkması da gündeme geldi.

Kamu Çalışanları İçin Yapılan Değişiklikler

  • Kamu çalışanları için KEY tasfiye edildi. Konut Edindirme Fonu olarak hizmet veren KEY, 3 buçuk milyarı bulan paralar ile çalışanların yanında oldu.
  • Kamu çalışanları belirli süreler ile promosyon almaya hak kazandı. Daha önce kurum işlemleri için harcanan paraların, tüm çalışanlara eşit şekilde dağıtılması sağlandı.
  • 2014 yılına kadar devam eden nöbetçi memurluk sistemi, memurların işlerinde zorluk oluşmasına neden oluyordu. 2014 yılı itibarı ile nöbetçi memurluk da ortadan kalktı.
  • Aynı kadro unvanına sahip olan çalışanların aynı maaşı alması sağlandı. Bu sayede de kamu personeli arasındaki eşitsizlik ortadan kalktı.
Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)