İşkur Kapsamında Kurumlara 5 Adet Kamu Personeli Alımı Yapılıyor

İşkur kapsamında Malatya Ordu Evi Müdürlüğü 2 adet, Erzurum Et ve Süt Kurumu Genel Müdürlüğü Et Kombinası Müdürlüğü 5 adet, Manisa Polis Evi büro amirliği 1 adet kamu personeli alıyor.

İşkur Kapsamında Kurumlara 5 Adet Kamu Personeli Alımı Yapılıyor

İşkur kapsamında kamu personeli alımlarından Malatya Ordu Evi Müdürlüğü bünyesinde çalıştırılmak üzere 4733998  işkur ilan numarası ile yapılan ilanla Garson (Servis Elemanı) alınacaktır.

Malatya Ordu Evi Garson ilanına başvurmak için adayların ilan tarihinden itibaren 5 gün içerisinde başvurularını işkur il müdürlükleri veya işkur internet adresinden başvurularını 26 Kasım 2018 tarihine kadar yapmaları gerekmektedir.

Başvurmak isteyen adayların Turizm ve Otelcilik bölümü lise ve dengi okul mezunu olması 18 yaşından büyük kadın ve erkek herkes başvurabilecektir. Adaylar içerisinde Akçadağ, Arapgir, Arguvan, Darende, Doğanşehir, Hekimhan, Malatya Merkez, Pütürge, Yeşilyurt Malatya, Battalgazi, Doğanyol, Kale Malatya, Kuluncak ve Yazıhan da ikamet edenler tercih sebebi olacaktır.

Erzurum Et Kombinası Müdürlüğü bünyesine 4735248 işkur ilan numarası ile 5 adet İlköğretim mezunu Kasap alınacaktır. İlgilenen adaylardın MEB, EBK ve işkur tarafından düzenlenen et işçiliği ve kasaplık eğitiminden (SEKAP) sertifika sahibi olması kasaplık konusunda kalfalık ve ustalık belgesi talep edilmekte olup 26 Kasım 2018 tarihine kadar başvurularını işkur il müdürlüğüne veya internet üzerinden yapmaları gerekmektedir. Adaylar arasında 28 Kasım 2018 tarihinde kura çekimi yapılacaktır. Aşkale, Çat, Erzurum/merkez, Hınıs, Horasan, İspir, Karayazı, Narman, Oltu, Olur, Pasinler, Şenkaya, Tekman, Tortum, Karaçoban,  Uzundere, Pazaryolu, Aziziye, Köprüköy, Palandöken, Yakutiye ikametliler tercih sebebidir.

Manisa Polisevi Büro Amirliğine 4735562 işkur ilan numarası ile 1 adet usta öğretici alımı yapılacaktır. 26 Kasım 2018 tarihine kadar başvuruların yapılması gerekmekte olup ilgilenen adayların en az 2 yıllık iş deneyimine sahip olmak, (ilgili meslek kodunu belirten SGK Hizmet Dökümü adaylardan istenecektir.), MEB onaylı Usta Öğretici oryantasyon kursu belgesine ve sporcu lisansı belgesine sahip olmak, alınacak personele asgari ücret ödenecek olup 2 ay deneme süresi olacaktır, alınacak personel devlet memuru olmayıp daimi işçi statüsünde çalışacaktır.

Mevcut yasalar dahilinde devlet memurluğuna veya devlet kadrolarındaki işçi statüsüne geçişi de söz konusu değildir.  Personelin çalışma saatleri ilanı veren idarece vardiya esasına göre belirlenmektedir. Personel ihtiyaç halinde ilanı veren kurumun diğer birimlerinde de görevlendirilebilecektir. Personel birimle ilgili tüm maddi konuları 1. derecede takip etmekle ve kişisel kusurlardan doğabilecek zararları tazmin etmekle yükümlüdür. 07 Aralık 2018 tarihinde kura çekimi yapılacaktır.

Kamu Personel Alımı

Güncelleme Tarihi: 20 Kasım 2018, 19:54
YORUM EKLE