İŞKUR Farklı İllerde Avukat Alacak

İŞKUR bünyesinde avukat ihtiyacı olduğu için farklı illerde avukat alımı yapılacak. KPSS 2016 ve 2017 sınavlarına girmiş olma şartının arandığı alımlar için 2018 yılının ilk günleri başvuru yapılacak.

MEMURLAR 30.12.2017, 18:47
İŞKUR Farklı İllerde Avukat Alacak

İşte iŞKUR avukat alımı şartları ve hangi illerde alım yapılacağı ile ilgili detaylar. 

Farklı İllere 20 Avukat Alınacak

Avukatlık Sınav ve Atama Yönetmeliği ile Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü hükümlerine göre, 20 avukat alınacak. Buna göre İstanbul 3, Ankara 8, Antalya 2, Balıkesir, Denizli, Kayseri, Kocaeli, Samsun, Konya ve Gaziantep illerinde de birer adet avukat alımı yapılacak. 

Kimler Atanabilecek?

Adayların KPSS P3 puan türlerinden en az 70 puan almaları gerekiyor. Hukuk fakültelerinden mezun olan adayların 35 yaşını geçmemiş, ve avukatlık ruhsatnamesine sahip olmaları gerekiyor. 
Şartlara uyan adayların 5 şubat 2018 ve 9 şubat 20118 tarihleri arasında Ankara’da sınava katılmaları gerekiyor. Sınava hangi adayın hangi tarihte gireceği başvuru sonrası açıklanacak. Sınav katılmayan adayların başvuruları geçersiz sayılacak. 

Sınav Başvuru Süreci

4 Ocak 2018 tarihinde başlayacak olan başvurular 12 Ocak mesai bitimine kadar devam edecek. Kurumun internet adresinden yapılacak olan başvurular, sınava girmeye hak kazanacak olan kişilerin isimleri açıklanacak. Bunun ardından adaylar sınava girecek. KPSS 2018 avukat alımı ilanları farklı kurumlarda da devam edecek ve detayları sitemizde olacak.

Yorumlar (0)