İkinci Mor Beyin Listeleri Hazırlanıyor

Bilişim uzmanları ve avukatlar tarafından ayyuka çıkarılan Mor Beyin tuzağında yeni listelerin olduğu iddia ediliyor. 11.480 Kişilik Liste Yayınlanmıştı...

MEMURLAR 24.03.2018, 10:20
İkinci Mor Beyin Listeleri Hazırlanıyor

Geçtiğimiz aylarda 11.480 kişilik bir liste yayınlanmış ve bu sayede Bylock kullanıcısı olmadığı halde Bylock’a girmiş görünen kişiler ayıklanmıştı. Ancak bu liste yayınlandığında adını listede göremeyen kişiler üzüntüye kapılmışlardı. Bunun üzerine yetkililer ikinci bir listenin olduğunu dile getirdiler. Bu konu üzerinde çalışmalar yürüten bilişim uzmanları yakın bir zamanda bu listeyi de yayınlamayı düşünüyorlar. 

Bylock gerekçesiyle haksız yere tutuklu olan ya da görevinden ihraç edilen kimseler de bu haberleri dört gözle beklemektedir. Bilişim uzmanı Tuncay Beşikçi de bu konuda yaşanan mağduriyetleri kaleme aldı. Bunun yanı sıra Avukat Ali Aktaş da sosyal medya hesabından bu konuya ilişkin paylaşımlarda bulunuyor. 

İade KHK’sı Çıkabilir
Daha önce yayınlanan 11.480 kişilik listenin ardından hemen iade KHK’sı çıkarılmıştı. Hali hazırda da bir iade KHK’sı hazırlıkları olduğu iddia edilse de hiçbir siyasi tarafından böyle bir açıklama gelmedi. Bu çıkarılacak KHK’da isimlerin yayınlanması söz konusu olabilir. Bu konu ile ilgili davası devam eden kişilerin de yayınlanacak bu listeye göre beraat etmeleri söz konusu olabilecek. Ancak listenin tam olarak ne zaman yayınlanacağı ile ilgili bir bilgi bulunmadığını da ifade etmemiz gerekir. Mağdur kişiler ise sorunun biran evvel giderilmesini talep ediyorlar.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (4)
Emin TEMİZEL 2 yıl önce
Kullanıcı adı, şifresi, içeriği olmayanların bylock listelerine yazılması hem teknik hem hukuki hatadır. Kullanıcı adın şifren olmadan bir alış veriş sitesine bile giremezsin. 2. Morbeyinle gerçek kullanıcı olmayan mağdurlar bu dertten kurtarılmalı.
Zeynel açar 2 yıl önce
Saçmalik bitmeli
Mehmet SULAYICI 2 yıl önce
Morbeyin
Mehmets 2 yıl önce
2nci morbeyin listesini hangi birim ya da kurum oluşturacak