İhtiyaç Fazlası Öğretmen Norm Fazlası Olmalıdır

Özür atamalarında boş norm olmadığı için öğretmenler okul emrine ihtiyaç fazlası olarak atanmıştır. Okul Emrine Atanan Öğretmen Değil…

İhtiyaç Fazlası Öğretmen Norm Fazlası Olmalıdır

En Düşük Puanlı Öğretmen Değil, İhtiyaç Fazlası Öğretmen Norm Fazlası Olmalıdır

MEB 2018 yılı özür atamalarında daha önceki gibi il ilçe emri yerine okul emrine öğretmen atamıştır. Boş kadro olmayan okullara atanan öğretmenler kararnamede ihtiyaç fazlası olarak belirtilmiştir. Norm güncellenmelerinin tamamlanması ile İl Milli Eğitim Müdürlükleri norm fazlası öğretmen ataması için çalışmalara başlamıştır. 

Sorunlar Devam Ediyor

Okullara ihtiyaç fazlası olarak atanan bu öğretmenleri bir takım sorunlar beklemektedir. Mesela bir ilde en düşük puanlı öğretmen norm fazlası yapılmakta. Ancak norm fazlası öğretmen, ihtiyaç fazlası olan olmalıdır. Bu şekilde atama yapılan okullarda, açılan norm ile daha önce norm fazlası olarak atanan öğretmenlerin durumunun ne olacağı belli değil. Açılan norm kadro ile bu öğretmenler ilişkilendirilebilir mi çelişkisi devam ediyor. 

Okullar ile il ve ilçe müdürlükleri ise bu sorunlardan habersizdir. Milli Eğitim Bakanlığı da bu konuda okullara ya da müdürlüklere bilgilendirme yapmamıştır. Bu tablo karşısında her birim kendisi bir duruş sergiliyor ve ülke genelinde uygulama birliği sağlanamıyor. MEB okullara ve milli eğitim müdürlüklerine yazı göndererek uygulamayı netleştirmelidir. Herhangi bir adım atılıp ayrılmayacağı ise bilinmiyor. İlerleyen zamanda gelişme olursa haberimizden öğrenebilirsiniz.

Kamu Personel Alımı

YORUM EKLE