İhraç KHK’sı Neden Çıkmadı?

Başbakan Binali Yıldırım dün gece için ihraç KHK’sı çıkacağını ifade etmişti ancak çıkan KHK’da ihraçlar yer almadı.

MEMURLAR 08.07.2018, 16:32
İhraç KHK’sı Neden Çıkmadı?

YSK ve Emniyetten İhraçlar Olacak

Başbakan Binali Yıldırım dün basına yaptığı açıklama ile gece saatlerinde bir KHK yayınlanacağını ifade etmişti. KHK’da ihraçların da yer alacağını belirtmişti. Hatta hangi kurumlardan ihraçlar olacağını da belirterek Emniyet ve TSK’dan ihraçlar göreceğimizi söylemişti.

Ankesörlü telefon soruşturmasından ötürü TSK’da yapılacak olan binli sayılardaki ihraçlar seçimden önce de dillendiriliyordu ancak seçim sonrasına bırakılmıştı. Emniyet teşkilatında ise 26 Nisan tarihli yaklaşık on bin polisin açığa alınması ile ilgili halen işlem yapılmamıştı. Bu sebeplerle ihraç KHK’ları kamuoyunda ilgi ile bekleniyordu. Ancak dün gece yayınlanan 699 sayılı KHK’da hiçbir ihraç yer almadı.

“Çalışmalar Devam Ediyor, Biraz Uzadı”

Binali Yıldırım AK Parti grup toplantısından çıkarken basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Kendisinin meclis başkan adayı gösterilip gösterilmeyeceği soruldu. Yıldırım ise görevinin Cumhurbaşkanın yemin etmesi ile sona ereceğini ve sonrasını bilmediğini söyledi. Ancak gün içinde yapılan açıklama ile AK Partinin meclis başkan adayının Binali Yıldırım olduğu kesinlik kazandı.

KHK sorusu da Binali Yıldırım’a yöneltildi ve çalışmaların devam ettiğini, biraz uzamış olsa da çıkacağını söyledi. Yıldırım’ın açıklamalarına göre çalışmalar tamamlanır tamamlanmaz yeni bir KHK yayımlanacak. Bu OHAL KHK’sında ise emniyet ve TSK’dan ihraçlar yer alacak.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)