İade KHK’sı Yolda

Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ daha önce yaptığı bir açıklamada kurumlardan gelecek listelerin beklendiği bu listeler geldiği vakit iade KHK’sı çıkacağını ifade etmişti.

MEMURLAR 10.01.2018, 22:09
İade KHK’sı Yolda

Bozdağ son yaptığı açıklamada ise bu iki kurumdan da listelerin geldiğini ifade etti. Böylelikle iade edilecek personellerin sayısı ve listesi de belirlenmiş oldu. Bozdağ listelerin tamamlanması ile birlikte birkaç gün içerisinde iade KHK’sının çıkacağını da belirtti.

2 Bin 168’i Memur

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yayınlanan listede 11.480 kişi yer alıyordu. Bu numaraların FETÖ’nün oyunu ile Bylock serverına yönlendirildiği tespit edilmişti. Bu ise aslında Bylock indirmemelerine rağmen indirmiş görünmelerine neden olmuş ve bazılarının da aylarca cezaevinde yatmasına neden olmuştu. Bu mağduriyetlerin gün yüzüne çıkması ile birlikte çok kısa süre içerisinde iade KHK’sı ile haklarının iade edileceği belirtilmişti.

Bu listede yer alan numaralardan 2 bin 168 tanesinin memurlara ait olduğu ifade edilirken eğer bu kriterden başka bir kritere sahip değillerse iadeleri de gerçekleştirilecek. Ancak başka kriteri olan kimseler yeniden incelenerek değerlendirmeye tabi tutulacaklar. 

Ayrıca son olarak sosyal medyada gündeme gelen ve birkaç önemli avukat tarafından da dile getirilen takipsizlik, beraat ve adli süreç yaşamayanların iadesi için de çalışmalar yürütüldüğü belirtiliyor. Ancak bu konuda henüz yetkili bir merciden açıklama gelmiş değil. Ancak savcılıkların bu konuda taleplerinin olduğu da açık bir şekilde biliniyor.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@