Her İle Kadın Müftü Yardımcısı Atanacak

Bekir Bozdağ Kadın Kolları Kongresi’nde yaptığı konuşmada partisinin aldığı kararı herkese açıkladı. Bu karara göre her ile bir kadın müftü yardımcısı atanacak.

MEMURLAR 07.01.2018, 21:09
Her İle Kadın Müftü Yardımcısı Atanacak

Böylelikle kadın istihdamında büyük bir oranda artışın gerçekleşmesi bekleniyor. Zira Bozdağ da konuşması sırasında bu artışın AKP hükümetlerinde çok ciddi boyutlara çıktığını dile getirdi. 

Kanunlardan Olumsuz İfadeler Kaldırıldı

Konuşması sırasında kadınlara verdikleri öneme ayrıntılı bir şekilde değinen Bozdağ bu kapsamda kanunlarda yer alan olumsuz ifadelerin kaldırıldığını dile getirdi. Böylelikle kanunlarımızın temizlendiğini söyleyen Bekir Bozdağ kadın ile erkek arasındaki cinsiyet ayrımcılığının da ortadan kaldırıldığını dile getirdi. 

Kadın İstihdam Oranı

AK Parti hükümetleri ile kadın istihdamı oranı %34,5 olmuştur diyen Bozdağ daha önceki hükümetlere nazaran bu rakamın oldukça büyük olduğunu dile getirdi. Gelecek hedeflerinden de bahseden Bozdağ bu kapsamda kadının Türkiye’nin geleceğinde önemli bir rol oynayacağını ifade etti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da her platformda kadınlara verdiği önemi dile getirmesiyle biliniyor. Bu kapsamda İstanbul’daki ilçe belediye başkanlığı seçimini örnek veren Erdoğan seçimi kazanmasında kadınların çok etkin rollerinin olduğunu birçok platformda dile getirmiştir. 

Geldiğimiz noktada ise kadınların istihdam oranı ciddi manada artmış olsa da yönetici kademelerinde erkek baskınlığı bariz bir şekilde ortaya çıkmaktadır. İşte bu sebeple yönetici pozisyonuna yapılacak atamalar çok daha büyük kıymete sahip olacaktır.

Yorumlar (0)