Halkbank Memur Alımı Sınavı Sonuçları Açıklandı

Farklı uzmanlık alanlarında memur alımı yapan Halkbank’ın il bazlı olarak yayınladığı bu puanlara göre genel puanı 60 ve üzeri olanlar mülakata katılmaya hak kazanacaklar.

MEMURLAR 11.01.2018, 22:04
Halkbank Memur Alımı Sınavı Sonuçları Açıklandı

Halkbank 1295 memur alımı için yaptığı yazılı sınavın sonuçlarını açıkladı. Mülakatta da başarılı olan adaylar memur olmaya hak kazanacaklar. 

Bu ilan kapsamında uzman yardımcısı, servis görevlisi, müfettiş yardımcısı, iç kontrolör yardımcılığı alanlarında memur alımı gerçekleştirilecek. Söz konusu yazılı sınav 10 Aralık tarihinde yapılmıştı.

Taban Puanlar

Halkbank yazılı sınav sonuçları açıklanmasıyla birlikte taban puanları da belirlenmiş oldu. Bu kapsamda mülakata katılmak için gerekli olan en düşük puan 50 Ardahan ve Bitlis illerimizde gerçekleşti. 50 puanla mülakata girilebilecek pozisyon ise servis görevlisi olarak belirlendi. 

Her il için ayrı ayrı açıklanan puanlarda İstanbul için en düşük Müfettiş Yardımcısı puanı 60 olarak belirlendi. Taban puanlar arasında 50,62 ile uzman yardımcılığı en düşüklerden birisi oldu. 

Yukarıda da ifade ettiğimiz üzere mülakata girmek için gerekli puan 60 olarak belirlenirken bazı pozisyonlar için bu puan 50’ye düşürüldü. Zira yeteri kadar adayın 60 puanı aşamamış olması bu düzenlemenin yapılmasını zorunlu kılmıştır. Yazılı sınav sonuçları Halkbank’ın internet sitesinde yayınlandı. Dileyen kimseler buradan il bazlı olarak puan sıralamalarını inceleyebilirler. Bu sayede bir dahaki sefere sınava girecek adaylar da yol haritalarını belirlemiş olacaklardır.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@