Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Görevde Yükselme Sınavı Açtı

2018 yılının ilk görevde yükselme be ünvan değişikliği sınavını Gümrük ve Ticaret Bakanlığı açtı. Başvurular 17 Ocakta başlayıp 26 Ocakta sona erecek.

MEMURLAR 13.01.2018, 18:24 14.01.2018, 00:08
Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Görevde Yükselme Sınavı Açtı

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Görevde yükselme ve ünvan değişikliği sınavı için ilan yayınladı.

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Personeli Atama Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Yönetmeliği hükümleri uyarınca Bakanlığımız merkez ve taşra teşkilatında açık bulunan Gümrük Müdürü, Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürü, Tasfiye İşletme Müdürü, Şube Müdürü, Personel Müdürü, Laboratuvar Müdürü, Gümrük Müdür Yardımcısı, İşletme Müdür Yardımcısı, Bölge Amiri, Şef, Kısım Amiri, Çözümleyici, Memur ve Şoför kadroları için görevde yükselme sınavı yapılması Bakanlık Makamınca uygun görülmüştür.

Görevde yükselme sınavı tüm kadrolar için yazılı ve sözlü sınav olmak üzere iki aşamadan oluşacaktır.

Görevde yükselme sınavı için bakanlık bünyesinde en az iki yıl çalışma şartı konuldu. Adaylar, sınav ilanında belirtilen görevde yükselme sınavı için belirlenen kadrolardan yalnızca bir unvan için başvuruda bulunabilirler.

Yükselme sınavı için başvurular 17 Ocak 2018 tarihinde başlayıp 26 Ocak 2018 tarihi saat 23.59 da sona erecektir. Başvuruların Gümrük ve Ticaret bakanlığı Web sitesinde elektronik ortamda yapılması gerekmektedir.

Yapılacak yazılı sınavda başarılı olanlardan en yüksek puan alan adaydan başlamak üzere ilan edilen kadro sayısının beş katına kadar aday ile son adayla aynı puana sahip olan adayların tamamı sözlü sınava alınacaktır. Sözlü sınavda 100 tam puan üzerinden 70 ve üstü puan alan adaylar başarılı sayılacak.

Yorumlar (0)