Göç İdaresi Başkanlığı Memur Alımı Yapacak

Göç İdaresi Başkanlığı personel alımı ilanları yayınlandı. Yayınlanan ilanlarda Genel Müdürlük bünyesinde 14, İl Göç uzmanı olarak 20 kişi istihdam edileceği açıklandı.

MEMURLAR 14.01.2018, 22:00
Göç İdaresi Başkanlığı Memur Alımı Yapacak

KPSS puanına göre alım yapacak olan bu kurum ayrıca kendi sınavını da yapacak. Ayrıca alınacak memurların sözleşmeli olarak değil kadrolu bir şekilde işe alınacağı belirtildi. Önceki ilanda 14 kişilik göç uzman yardımcısı kadrosu açılırken daha sonra yayınlanan ilanda da 20 kişilik il göç uzman yardımcısı alınacağı belirtildi. Böylelikle toplam rakam 34’e ulaşmış oldu. 

Başvuru Şartları

Göç uzman yardımcısı kadrosunda çalışmak isteyen kişilerin hukuk fakültesi veya İİBF mezunu olması şartı getirildi. Böylelikle bu fakültelerden mezun adaylar gerekli şartları sağlar ise başvuruda bulunabilecekler. 

KPSS puanına göre alım yapacak olan kurum P6, 7, 16, 21, 26, 31, 36 ve 41 puan türlerinden herhangi birisinden en az 80 puan almış olma şartı getirdi. Bunun yanı sıra 35 yaşını doldurmamış olmak şartının da bulunduğunu hatırlatalım.

Başvurular gerekli evraklar temin edildikten sonra online olarak yapılacak. Başvuru tarihleri ise 7-16 Şubat tarihleri arası olarak belirlendi. Yazılı sınava girmeye hak kazanan adaylar ise 21 Şubat tarihinde ilan edilecekler. Bu listede ismi yer alan ve sınava girmek isteyen adaylar ise 70 TL’lik ücret yatırmaları gerekmektedir. 

Yazılı sınavdan sonra ise 14 kişilik kadro için 280, 20 kişilik kadro için 400 kişi mülakata çağrılacak. Bu adaylar arasında başarılı olanlar ise memur olma hakkını elde edecekler.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@