Gençlik ve Spor Bakanlığı Uzman Yardımcısı Alacak

30 uzman yardımcısı ilanı yayınlayan Gençlik ve Spor Bakanlığı üniversitelerin farklı bölümlerinden mezun kişileri kadrosuna katmaya hazırlanıyor.

MEMURLAR 16.01.2018, 07:44
Gençlik ve Spor Bakanlığı Uzman Yardımcısı Alacak

Bu ilan ile ilgili olarak kadro sayısı, başvuru tarihleri, mezun olunması gereken bölümler gibi konular hakkında ayrıntılı bilgileri haberimizde bulabilirsiniz. 

Kadro Detayları

Toplamda 30 uzman yardımcısı alınacak olup bunlardan 10 tanesi sosyoloji, diğer 10 tanesi psikoloji ve sonuncu 10 kişilik grup da İİBF bölümleri mezunlarından alınacak. Her 3 kadro tipi için de 2017 yılında yapılan KPSS sınavının P3 puan türü esas alınacak ve en az 70 alınması gerekecek. 

Toplam 10 kişilik alım yapılacak her bir kadro tipi için 20 katı yani 200 aday yarışma sınavına çağrılacak. 200 kişi arasında en başarılı sayılan 10 kişi ise memur olmaya hak kazanacak. 

Başvuru Tarihleri

Bu ilan için başvuru tarihleri 5 ile 16 Şubat arası olarak belirlendi. En son başvuru 16 Şubat tarihi saat 18.00’a kadar yapılabilecek. Başvurular bakanlığın kendi sitesi ya da E-devlet üzerinden gerçekleştirilecek. İstenilen belgeler ise taranarak eklenecek. Ardından yazılı sınav için çağrılacak adaylara 25 Mart tarihinde sınav yapılacak. Bu sınavdan da başarılı olan adaylar daha sonra sözlü sınav için belirlenen tarihte yeniden sınava girecekler. 

Yapılan sınavlarda 30 puanlık kısım genel kültür ile ilgili olacakken 70 puanlık kısım mesleki konuşlar ile ilgili olacak.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@