Gelir Uzmanı ve Defterdarlık Uzmanı Sınavı Açılacak

Bakan Açıkladı Kariyer uzman kategorisindeki Defterdarlık Uzmanı ve Gelir Uzmanlığı için sınav açılıyor. Açılacak sınavlara kimler girebilecek? Sınav şartları nelerdir?

Gelir Uzmanı ve Defterdarlık Uzmanı Sınavı Açılacak

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak tarafından yapılan açıklamalar sonrasında Hazine ve Maliye Bakanlığı bünyesinde Defterdarlıklara kariyer uzman Defterdarlık Uzmanı ve Gelir İdaresi Başkanlığı bünyesinde kadrosu bulunan Gelir Uzmanlığı kadrolarına kurum içinde çalışan personel için 5 yıl içerisinde iki defa düzenlenecek özel sınavla kamu personeli alımı sınavı yapılacak.

TBMM Meclis genel kurulunda kabul edilen önerge şu şekildedir.

Hazine ve Maliye Bakanlığı ile Gelir İdaresi Başkanlığı kadrolarında bulunan ve sınav tarihi itibariyle en az üç yıl görev yapan uyarma ve kınama hariç son üç yıl içinde herhangi bir disiplin cezası almayan Defterdarlık Uzmanı ve Gelir Uzmanı olabilmek için yaş ve öğrenim alanı şartları hariç mevzuatında öngörülen diğer şartları taşıyan personelden usul ve esasları Hazine ve Maliye Bakanlığı ile Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından belirlenerek kadrolarında bulundukları kurum tarafından bu maddenin yayımı tarihinden itibaren beş yıl içinde iki defa yapılacak sınavda başarılı olanlar kurumlarında Defterdarlık Uzmanı ve Gelir Uzmanı kadrolarına atanırlar.

Kamu Personel Alımı

Güncelleme Tarihi: 31 Mayıs 2019, 14:15
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mehmet TEKER
Mehmet TEKER - 3 ay Önce

Bu durum kurumda çalışan 4/B li sözleşmeli personeli kapsıyor mu? Yoksa geçmişten günümüze maliye Bakanlığında uygulanan kast sistemi burada da uygulanacak mı? Bilgisi olan varmı