Gaziantep’te Personellere Kıyafet Serbestisi Getirildi

Koronavirüs vakası ile mücadele etmek ve daha etkili bir temizlik sağlayabilmek için Gaziantep’te serbest kıyafet uygulamasına geçildi.

MEMURLAR 27.03.2020, 09:00
Gaziantep’te Personellere Kıyafet Serbestisi Getirildi

Amaç Salgınla Mücadele 

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın tarafından sosyal medyada paylaşılan resmi yazıya göre Gaziantep valiliği tarafından personellere kıyafet serbestisi getirildi. Buna göre memur, hizmetli, şef ve işçi kadrosunda olan personeller sivil ve daha rahat kıyafetlerle görev yapabilecek. Böylelikle daha kolay bir şekilde temizlik yapabilmelerine olanak sağlanacak. 

Valilik tarafından gönderilen resmi yazıda kamu kurum ve kuruluşlarının itibarını zedelemeyecek şekilde kıyafetlerin giyilmesi ve yönetmeliğin çok fazla esnetilmemesi gerektiği konusunda da uyarı yapıldı. 

Gaziantep Valiliği tarafından alınan bu tedbir çalışanlar tarafından olumlu karşılandı. Ancak salgının kontrol edilmesi adına daha geniş kapsamlı tedbirlerin alınması son derece önem arz etmektedir. Bu kapsamda dönüşümlü çalışma uygulaması hayata geçirilmişti. Bazı kamu kurumları çalışma saatlerini kısıtlayarak vatandaşa daha kısa süre hizmet vermeye başlamıştı. 

Bazı şehir girişlerinde sağlık çalışanları tarafından ateş ölçümü de gerçekleştiriliyor. Bu sayede risk altında olan vatandaşlar erkenden tespit edilebilecek. Sosyal hareketliliğin azalması ve riskli kişilerin sağlıklı vatandaşların teması ilen engellenmesi sağlanacaktır. Vatandaşlarımızın da bu konuda son derece dikkatli olmaları gerekiyor. Aksi takdirde başarılı bir sonuç elde etmek mümkün olmayacaktır. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun açıkladığı üzere herkesin kendi OHAL’ini mümkün olduğunca ilan edebilmeleri gerekmektedir.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)