Flaş Açıklama Artık S-400'lere Gerek Kalmayacak

S-400 füze sistemi hakkında flaş bir açıklama yapıldı. Altınbaş Üniversitesi Öğretim Üyesi olan Doktor Eray Güçlüer, yakın gelecekte Türk ordusunun S-400 hava savunma sistemlerine artık ihtiyaç duymayacağını açıkladı.

MEMURLAR 04.12.2020, 07:14 04.12.2020, 17:15
Flaş Açıklama Artık S-400'lere Gerek Kalmayacak

Flaş Açıklama Artık S-400'lere Gerek Kalmayacak

S-400  füze sistemi hakkında flaş bir açıklama yapıldı. Altınbaş Üniversitesi Öğretim Üyesi olan Doktor Eray Güçlüer, yakın gelecekte Türk ordusunun S-400 hava savunma sistemlerine artık ihtiyaç duymayacağını açıkladı.

Türkiye Devleti birden çok eksenli bir dış politika gündemi ile yaşıyor. Çok uzun yıllardır sürmekte olan Suriye açmazı ile ve bununla paralel bir şekilde yürüyen terör sarmalı tüm şiddeti ile ortada duruyor.

Doğu Akdeniz ve Ege denizinde gerginlikleri, Azerbaycan ve Ermenistan’ın Karabağ savaşı, Fransa ile İslam ve çıkar bölgeleri odaklı gerilimleri sürüyor.

Tabii ki S-400 füze sistemleri üzerinden Amerika ile yaşanmış olan kriz dış politikayı zorlu kulvara sokmuş görünmekte.

Doktorr Eray Güçlüer, Superhaber sitesinden Hülya Okur'a verdiği özel röportajda çok çarpıcı açıklamalar yaptı.

Belki şuan için dış siyasetin en sıcak konusu değil ama S-400 hava savunma füzeleri ile başlayalım.

Herkesin Bildiği gibi geçtiğimiz haftalarda S-400 füzeleri Sinop şehrinde test edildi. S-400 füze sistemlerinin Test edilmesi bile Amerika’yı kızdırmaya yetmiş durumda. Amerika devleti tarafından Tehditlerin ardı arkası kesilmiyor. Doktor Eray Güçlüer ise tam da bu durumda çok ilginç bir açıklama da bulunuyor:

“S-400 füze sistemine ihtiyacımız kalmayacak!”

Doktor Eray Güçlüer daha sonra da bu açıklamanın arkasında bulunan gerçeği açıklıyor:

“Hisar-U uzun menzilli hava savunma füzemiz çok yakında üretime girecek”

TÜRKİYE BÜTÜN DENGELERİ BOZDU

Türkiye’nin bütün Dünya da dengeleri devreye girecek olan yeni hava savunma sistemleri ile bozduğunu söyledi.

En sıcak gündeme gelince. Fransa İslam karşıtlığı ile neyi amaçlıyor? Sorusu için Güçlüer’in yorumu “İslam karşıtlığı üzerinden ittifak oluşturuluyor” oluyor. Ancak, “İslam karşıtlığı ile Avrupa koalisyonu kurulamaz” düşüncesinde. Bu noktada asıl argümanın ise İslamofobi üzerinden kutsal ittifak kurarak Türkiye’yi baskı altına almak olduğunu vurguluyor.

Erdoğan’ın hedef alınmasına yorumu ise şöyle: “Yeni Türkiye’nin mimarı, lokomotifi Erdoğan. Türkiye’yi bu noktaya getiren Erdoğan’dan kişisel değil kurumsal olarak rahatsızlar”

Türkiye’yi ve İslam’ı hedef alan Macron içinse şu tespit ve yorumlarda bulunuyor Güçlüer: “Macron oraya azınlığın getirdiği bir araç. Macron kendi çıkar alanlarını korumak için Hıristiyanlığı alet ediyor. Paşinyan’ın akıbeti Macron için de olacak”

Dr. Eray Güçlüer, hafta başında İskenderun’da yaşanan terör saldırısı girişimi ve ABD’nin aldığı istihbaratı saklaması konusunda ise şunları söylüyor: “Özel olarak yetiştirilmiş teröristler belirlenmiş hedeflere sızdırılıyor. Sızma olayında PKK’nın üstünde derin Amerika ve Fransa var.”

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)