Esnek Çalışma Saatlerinde Evde Olmayan Memurlara Ceza Yazılacak

Gaziantep Valisi Davut Gül, Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamada esnek çalışma saatleri içerisinde dışarıda bulunan memurlara ceza yazılacağını açıkladı.

MEMURLAR 04.04.2020, 22:08
Esnek Çalışma Saatlerinde Evde Olmayan Memurlara Ceza Yazılacak

3150 TL Cezası Var

Kamuda çalışan memurların sosyal hareketliliğini azaltmak ve koronavirüs risklerini en aza indirgemek için esnek çalışma uygulamasına geçilmişti. Bu uygulama kapsamında memurlar işlerini evlerinden halletmekte ve bu sayede virüs kapma ya da taşıma risklerini en aza indirmekteydi. Fakat uygulamaya geçildikten sonra görüldü ki bazı memurlar çalışma saatleri içerisinde evlerinin dışına çıkmakta ve daha büyük bir risk oluşturmaktadır. İşte bunun önüne geçmek adına Gaziantep Valiliği bir tedbir aldı.

Sadece Gaziantep Valiliği için geçerli olan bu durumda cezai işlem yapılacak. Esnek çalışma saatlerinde dışarıda olan kamu personellerine 3.150 lira para cezası kesilecek. Ayrıca bunun yanı sıra disiplin işlemi uygulanacağı da vali tarafından açıklandı.

Bu uygulamanın personellerin çalışma verimini denetlemekten ziyade izolasyonu sağlamak için hayata geçirildiği tahmin ediliyor. Dolayısıyla memurların da hassasiyet göstererek bu konuya riayet etmelerinde hem kendilerinin hem de toplumun sağlığı için fayda vardır.

Mesai saatlerinde işyerinde olanlar için de aynı durumun olduğunu ifade etmek gerekir. Dolayısıyla işyerinden ayrılıp dışarıda olanlar da aynı kurallara tabi olacaklardır. Kamu sağlığı açısından bu durumun hayati bir önem arz ettiğini, dolayısıyla herkesin sorumluluk sahibi olması gerektiğini hatırlatmak gerekir.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)