Erdoğan’dan KİT Taşeronları Açıklaması

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bugün Tokat’ta partisinin il kongresine katıldı. kongrede konuşma yapan Erdoğan birçok önemli hususa değindi.

MEMURLAR 14.01.2018, 17:39 14.01.2018, 18:20
Erdoğan’dan KİT Taşeronları Açıklaması

Terörden milli mutabakata ve taşeron işçilerinin durumuna kadar birçok hususu ele aldı. Her ne kadar taşeron ile ilgili olan bölüm oldukça kısa olsa da içerisinde önemli ipuçları barındırıyor olması nedeniyle dikkate muteberdir. 

Aynı Sistem Olacak

Erdoğan kongrede yaptığı konuşması sırasında Elazığ ve Bingöl kongrelerinden bahsettikten hemen sonra KİT personellerinin durumuna ilişkin kısa bir açıklama yaptı. Bu açıklamasında KİT’lerin kadroları nasıl işliyorsa onlar da aynı sistemin olacağını belirtti. Bunun yanı sıra Belediye İktisadi Teşebbüslerinin de aynı şekilde kadroya geçiş süreci yaşayacağını belirtti.

Komisyoncular Kaldırıldı

Taşeron işçilerin kadroya geçirilmesi ile birlikte aracılık yapan kurumların kaldırıldığını dile getirdi. Bu sayede işçiler güvenceli bir iş hayatına sahip olurken işveren açısından da aracılara verilen komisyon kalkmış oldu. 

Birçok sektörde aracıların böylesine yüksek fiyatlar alarak iş yapıyor olmaları ülkemizin enflasyonist bir ortama girmesine neden oluyor. İşte bu sebeple aracıların tüm platformlardan kaldırılmaları gerekiyor.

Bunun için birtakım çalışmalar yapıldığı bilinse de henüz somut bir adım atılmış değil.

Umarız ki bu açıklamaların ardından KİT personellerinin de kadroya geçirilme süreçleri de sorunsuz bir şekilde giderilir. Böylelikle alın terleri ile hayat mücadelesi veren emekçiler de bu sayede bir nebze olsun rahat nefes alabilirler.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@