Engelli Öğretmen Atama Takvimi Belirlendi

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan duyuru ile 2016 ve 2018 yıllarında yapılan EKPSS puanlarından üstün olan puan ile 500 engelli öğretmen alımı takvimi yayımlandı.

MEMURLAR 25.12.2018, 23:00 25.12.2018, 23:42
Engelli Öğretmen Atama Takvimi Belirlendi

Açıklanan 500 engelli öğretmen alımları 2016 ve 2018 yıllarında yapılan Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavına katılan adaylar arasından EKPSS puanı üstünlüğüne yapılacak.

Engelli öğretmen kamu personeli alımına başvuracak adaylar 22 Ocak 2019 tarihinde il ve alan bazlı kontenjanların ilan edilmesi sonrasında 23 Ocak 2019 ve 29 Ocak 2019 tarihleri arasında başvurularını mebbis.meb.gov.tr veya personel.meb.gov.tr adreslerinden elektronik başvuru formlarını doldurmak suretiyle istenen belgelerle birlikte il milli eğitim müdürlüklerine onaylatacaklardır.

Başvuruda adaylardan, lisans diploması veya geçici mezuniyet belgesi, pedagojik formasyon ve 2016 veya 2018 yıllarında yapılan EKPSS sonuç belgesi ile engelli sağlık kurulu raporu istenecektir.
Ayrıca hâlen herhangi bir kamu kurum ve kuruluşunda devlet memuru olarak çalışıp çalışmadıklarına ilişkin beyanları alınacaktır.

Ataması yapılan engelli öğretmen adaylarının göreve başlama işlemleri esnasında başvuruda istenilen belgeler ile öğretmenlik yapıp yapamayacaklarına ilişkin sağlık kurulu raporunu ibraz etmeleri gerekmektedir.

Kamu kurum ve kuruluşlarında görev yapan adaylardan başvuru esnasında muvafakat belgesi istenmeyecek  ancak ataması yapılanlar, göreve başlama işlemleri esnasında bu belgeyi ibraz edecektir.
Adayların yaptıkları tercihlere göre atamaları 1 Şubat 2019 tarihinde yapılacaktır.

Atamalar, adayların tercih etmiş oldukları illere ilan edilen kontenjan sınırlılığında ve EKPSS puanı üstünlüğüne göre yapılacak olup ataması yapılan öğretmenlerin görev yerleri Valiliklerce belirlenecektir.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@