En Az İlkokul Mezunu Uzman Erbaş, Sözleşmeli Er ve Sivil Memur Alımları Bitiyor

Askeri Personel Alımları Uzman Erbaş, Sözleşmeli ve Sivil Memur Alımı Başvuruları Devam Etmekte Olup Askeri Personel Alımlarının Şartları Neler Kimler Başvuruda Bulunabilir. Tüm Detayları ile…

MEMURLAR 05.04.2019, 01:54
En Az İlkokul Mezunu Uzman Erbaş, Sözleşmeli Er ve Sivil Memur Alımları Bitiyor

Milli Savunma Bakanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı tarafından yayımlanan ilanlara göre Nisan ayında  Askeri ve Sivil Memur alımları devam etmekte. Alımı yapılacak olan uzman erbaş, sözleşmeli er ile sivil memur alımlarına ilişkin olarak şartlar nelerdir.

Milli Savunma Bakanlığı 2019-1 dönem sözleşmeli er personel alımı (Kara,Deniz ve Hava Kuvvetleri Komutanlıkları) yapılmaktadır. Başvuruda bulunacak adaylar en az ilkokul mezunu adaylar başvuruda buluna bileceklerdir.

Genel Şartlar: Askerliğini bitirmiş veya askere gitmemiş adaylar başvuruda bulunabilirler. (Deniz, Hava ve Kara Kuvvetleri Komutanlıklarında) istihdam edilmek üzere en az ilkokul mezun adaylar ve lise, önlisans, ve lisans mezunu adaylar başvuruda bulunabilecekler.

Sahil Güvenlik Komutanlığı: En az lise mezunu adaylar KPSS 60 puan almış olması gerekmekte. Görevlendirilecek olan  İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya, Samsun, Muğla, Mersin ve Trabzon illerinde memur alımı yapılacak olup başvurular 12 Nisan Cuma günü sona ermektedir.Başvurular resmi web sitesi üzerinden yapılmaktadır.

Lise mezunu olan adayların kadro dağılımları: 2 büro personeli, 2 elektrikçi, 1 bilgisayarcı, 2 motor, 1 badana/boyacı, 2 elektronikçi, 1 sıhhı tesisatçı, 1 ambar memuru, 1 garson ve 13 hizmetli alımı gerçekleştirilecektir.

Önlisans mezunlarının kadro dağılımları: Adalet meslek yüksek okulu mezunu 1 büro memuru, Yüksek okul adalet programı 1 dava takip, Meslek yüksekokulu 3 bilgisayarcı, 2 elektirik, 2 inşaat, 1 video montajcı, 2 haritacı bölümlerinden mezun olanlar başvuruda buluna bilirler. Kamu personeli olacak adaylar başvuru tarihlerini kaçırmamalıdır.

Milli Savunma Bakanlığı Personel Alımı için tıklayın.

Sahil Güvenlik Komutanlığı Personel Alımı için tıklayın.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (20)
Hasan YAVUZ 2 yıl önce
29.06.1992 ilköğretim mezunuyum sözlesmeli er olabılıyormuyum
0536 2957014
Kadir 2 yıl önce
2000 doğumlu olabilirmi?;
Gökhan 2 yıl önce
Kaldırın artık su terhis sartini veya yukari cekin
Emre 2 yıl önce
Alım bittimi
Bünyamin 2 yıl önce
Ben lise 3 terk etim yaşım 18 asker olma şansım varmı varsa da ne yapmalıyım yardım cı olurmusunuz şimdiden teşekkür ederim
Hasan YAVUZ 2 yıl önce
29.06.1992 ilköğretim mezunuyum sözlesmeli er olabılıyormuyum
0536 2957014 muhaberecıydım ama karargah bolugunde kaldım öğrenım durumum olmadıgı ıcın ulasırsanın cok sevınırım tesekkur ederım.
Huseyin 2 yıl önce
Terhis sarti uzatilsinnn 1991 liler son bi kez degerlendirilsin
Şamil Çolak 2 yıl önce
Badana boya
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın