En Az İlkokul Mezunu Askerlik Şartı Yok Sözleşmeli Er Alımları Başladı

Kara Kuvvetleri bünyesinde istihdam edilmek üzere en az ilköğretim mezunu olup 25 yaşını bitirmemiş adayların erbaş ve erliğe başvuru ilanı Milli Savunma Bakanlığı İnternet sitesinde yayınlandı.

MEMURLAR 22.02.2018, 22:24 22.02.2018, 23:51
En Az İlkokul Mezunu Askerlik Şartı Yok Sözleşmeli Er Alımları Başladı

Milli Savunma Bakanlığı tarafından yayınlanan ilanla en az ilköğretim mezunu olan ve 25 yaşını bitirmemiş (01 Ocak 1993 tarihi ile 31 Aralık 1998 tarihleri arasında doğanlar) olanlar arasından sözleşmeli erbaş ve er alımı yapılacaktır.

Sözleşmeli Erbaş ve Erliğe Kimler Başvurabilecek?

Başvuru şartları şu şekildedir. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ve erkek olmak, en az ilköğretim veya yurt dışındaki dengi okul mezunu olmak.

Askerlik hizmetini erbaş ve er olarak tamamlamış ve müracaatın yapıldığı yılın Ocak ayının ilk günü itibariyle düzeltilmemiş nüfus kaydına göre 01 Ocak 2018 tarihi itibariyle 25 yaşını bitirmemiş olmak (01 Ocak 1993 tarihi ve sonrasında doğanlar).

Askerlik hizmetine başlamamış veya askerlik hizmetini tamamlamamış olanlardan, düzeltilmemiş nüfus kaydına göre 01 Ocak 2018 tarihi itibariyle 20 yaşından gün almış ve 25 yaşını bitirmemiş olmak (01 Ocak 1993 tarihi ile 31 Aralık 1998 tarihleri arasında doğanlar).

Askerî okullardan ve Türk Silahlı Kuvvetlerinden her ne sebeple olursa olsun ilişiği kesilmemiş olmak.

Türk Silahlı Kuvvetlerinde daha önce subay, astsubay, uzman jandarma veya uzman erbaş, sözleşmeli erbaş ve er olarak istihdam edilmemiş olmak.

Başvurular Nereye Yapılacak?

Adaylar başvurularını Milli Savunma Bakanlığı internet sitesiüzerinden çevrimiçi (online) olarak yapacaktır. Halen silahaltında olan adaylar çevrimiçi başvurularını yaptıktan sonra TABLO-3’te bulunan dilekçeye başvuru sayfasının çıktısını da ekleyerek, kıta özlük dosyalarının muhafaza edildiği ilk amirine (nitelik belgelerinin hazırlanması için) müracaat edeceklerdir.

Başvurular Hangi Durumda Geçersiz Sayılır?

İnternet üzerinden yapılacak başvurulara istinaden adaylar sınavlara planlanacak, adayların asıl başvuru işlemleri ise seçim aşaması işlemleri için MSB Per.Tem.D.Bşk.lığına (Cebeci/ANKARA) geldiklerinde başvuru evrakları kontrol edilerek yapılacaktır. Bu nedenle Başvuru evraklarını teslim etmeyen, başvuru şartlarını taşımadıkları anlaşılan veya evraklarının eksik/yanlış olduğu tespit edilen adayların başvuruları geçersiz sayılacaktır.

Başvuru Sonuçları Ne Zaman Nerede Yayımlanacak?

Başvurusu kabul edilen adayların seçim aşaması sınavlarına katılacakları tarih Milli Savunma Bakanlığının internet adresinde tebliğ niteliğinde yayımlanmaktadır. Ayrıca adayların belirttiği elektronik posta ve cep telefonuna kısa mesaj ile bilgilendirme yapılabilmektedir. Bu nedenle adayların başvuru esnasında özellikle cep telefonu ve adres bilgilerini sisteme doğru bir şekilde girdiklerinden emin olmaları gerekmektedir. Ayrıca, aday bilgilerinde değişiklik olması durumunda bir dilekçeyle MSB Per.Tem.D.Bşk.lığına faks ile müracaat etmeleri önem arz etmektedir.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (1)
Emrah 3 yıl önce
İlk öğretim mezunu uzman başı göreve başladıktan sonra uzman çavuş rütbesi alabilecek mi