Emniyet İlişik Kesme Tarihleri Açıklandı

Emniyet tarafından bu sene ilişik kesme tarihi olarak tüm illerde uygulanacak olan tek tip bir tarih belirlendi.

MEMURLAR 05.07.2018, 22:56
Emniyet İlişik Kesme Tarihleri Açıklandı

Geçmiş Yıllarda Yaşanan Aksama Değişikliğe Götürdü

Emniyet personelinin ilişik kesme tarihi geçmiş yıllarda farklı tarihler olarak uygulanıyordu. Ancak bu sene ilk defa tüm personel için tek tip ilişik kesme tarihi belirlendi. Emniyetin 22 numaralı genelgesine göre yapılan ve geçmiş yıllarda yaşanan aksaklıklar sebebiyle bu sene ilişik kesme tarihlerinde değişikliğe gidildi. İlk kez ilişik kesmek için tek tip tarih uygulanacak.

İşte O Tarihler

Ataması birinci bölgeden ikinci bölgelere yapılan personel en geç 17 Temmuz tarihinde ilişik kesecek. Ataması ikinci bölgeden birinci bölgeye yapılan personel ise en geç 30 Temmuz tarihinde ilişik kesecek. Bu tek tip tarihlere bir de istisna tanındı. Eşi öğretmen olan emniyet personeli ilişik kesmek için bekleyecek. Öğretmen eşler tayin istediyse onların tayini açıklandıktan sonra ilişik kesme işlemleri yapılacak.

Tayinler Açıklanmıştı

Her sene Mayıs- Haziran aylarında yapılan polis tayinleri bu sene seçimler dolayısıyla ertelenmişti. 24 Haziran’da seçimlerin yapılmasının ardından polislerin tayin yerleri de belli oldu. Yaz döneminde taşınma, çocukların okullarını değiştirme, eş durumu tayini isteme gibi işlerle meşgul olacak olan personel ilişik kesme tarihlerini merak ediyordu. Şimdi ise emniyet personeli ilişik kesme tarihleri 17 Temmuz ve 30 Temmuz olarak açıklandı.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)