Emniyet Genel Müdürlüğü Yer Değiştirme Sonuçlarını Açıkladı

Emniyet Genel Müdürlüğü 2019 Yılı Genel Atamaları çerçevesinde 22 bine yakın personelin atama ve yer değiştirme sonuçlarını açıkladı.

MEMURLAR 05.07.2019, 23:30
Emniyet Genel Müdürlüğü Yer Değiştirme Sonuçlarını Açıkladı

21 Bin 733 Personel Yer Değiştirdi
Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından daha önce 2019 Yılı Genel Atamaları için yer değiştirme tercihleri alınmıştı. Yer değiştirmek istemeyenler ise ipka taleplerini iletmişti. Bir süredir sonuçların açıklanması bekleniyordu. EGM bünyesinde çalışmakta olan Başkomiser, Komiser, Komiser Yardımcısı, Kıdemli Başpolis Memuru, Başpolis Memuru ve Polis Memuru rütbelerinden olmak üzere totalde 21 bin 733 personel yer değiştirdi. 

Yapılan atamalarda 9 bin 931 personel, birinci hizmet bölgesinden ikinci hizmet bölgesine atandı. 10 bin 786 personel ise birinci hizmet bölgesinden ikinci hizmet bölgesine atandı. Bin 16 personel de ikinci hizmet bölgeleri içinde yer değişikliği yaptı. 42 bin 421 personel ise yer değiştirme istemeyerek ipka talebinde bulundu. Bu personellerin talebi kabul edilerek yer değişikliği yapılmadı. 

Polislerin Tayin Dönemi Başladı
EGM personelleri atama ve yer değiştirme sonuçlarını Pol-Net sistemi üzerinden öğrenebilirler. Bunun için kullanıcı adı ve şifre ile giriş yaparak sorgulama yapılabilir. 

EGM tüm bu verileri kamuoyu ile paylaştı ve uzun süredir merak konusu olan tayinleri netleştirmiş oldu. Yer değiştirme yapan personeller ilişik kesme ve yeni görev yerinde başlama ile ilgili takvimi EGM ilanları üzerinden takip edebilecektir.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)