Emniyet Genel Müdürlüğü PÖH Polislik Alımı Kurusu Yapacağı Duyurusu

EGM Emniyet Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre Özel Harekat Dairesi Başkanlığı tarafından 2019 yılı içerisinde PÖH alınacağı duyurusu yapılmıştı. Alımı yapılacak PÖH Polislik için Temel Harekat Kursu Düzenlenmesi planı yapılmakta…

MEMURLAR 10.04.2019, 15:14 10.04.2019, 15:15
Emniyet Genel Müdürlüğü PÖH Polislik Alımı Kurusu Yapacağı Duyurusu

Temel Özel Harekat Kursunu Emniyet Genel Müdürlüğü Polis Özel Harekat Dairesi Başkanlığı duyurarak test ve mülakat uygulamaları nasıl ve hangi şartlarda yapılmakta. Ayrıca 2019 PÖH Polis alımı ile ilgili olarak duyurmuştuk.

İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından PÖH Polis Özel Harekat Dairesi Başkanlığınca 4 Nisan 2019 Perşembe günü PÖH personeli alımı duyurusu yapılmış, Alıma ilişkin olarak kimler başvuruda bulunabilir, şartları nelerdir, diye sitemiz tüm adaylara duyurmuştu.

Özel Harekat Dairesi Başkanlığınca yapılacak olan kursun testleri şu şekilde olacağı: Adaylar 7 temel engelde yarışacak: 1500 metre koşu 5.50 dakika, 25 şınav, 5 barfix, 25 çakı harekatı, 76 saniye algı, 25 sguattan geçerli notu alan adaylar aşama atlayacaklar. Bir sonraki parkur duyurusu yapılacaktır. Özellikle istekliler arasından seçilmesi dikkatleri Polis Özel Harekat Polisinin kıymetini göstermektedir.

Polis Özel Harekat Dairesi Başkanlığını tarafından yayımlanan haber detayı tıklayın.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (1)
Sinem 1 yıl önce
Yaş sınırı çıkarın bizlerde bu vatan için bayrak için seve seve canımızı veririz