Emeklilik Dilekçeleri İptal Ediliyor

Memurların önceki tarihli verdikleri emeklilik dilekçeleri yine kendileri tarafından geri çekilmeye başladı.

MEMURLAR 05.06.2018, 00:23
Emeklilik Dilekçeleri İptal Ediliyor

Sebep 3600 Ek Gösterge

Polis, hemşire, öğretmen, din görevlisi ve idareciler için getirilmesi planlanan 3600 ek gösterge düzenlemesi memurları sevindirdi. Daha önce emeklilik dilekçesi veren memurlar ise dilekçelerini geri çekmeye başladılar. Bunun sebebi ise emekli olmaları durumunda alacakları tazminat miktarlarını artırmak. Zira 25 yıllık çalışan bir memurda 17 bin liralık bir artış söz konusu olacak. 30 yıllık memurlar için ise bu tazminat miktarı daha da artacak.

Pek çok yerden bu yönde haberler gelirken son olarak Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesindeki birimlere bir resmi yazı göndererek bu durumu bir kez daha gözler önüne serdi. Söz konusu resmi yazıda emeklilik dilekçelerinin iptal edilmesi için gelen taleplerin aşırı olması sebebiyle kişilere tarih gösterildi. Bu kapsamda 20 Haziran tarihine kadar dilekçelerini iptal etmek isteyenlerin kurumlarına başvurmaları gerektiği ifade edildi.

Ayrıca resmi yazıda emeklilik onayı alınmış olan kimseler için iptal işleminin gerçekleştirilmeyeceği de ifade edildi. Bu sebeple emeklilikleri henüz işleme konmamış olan adaylar bu iptal işleminden faydalanabilecek. Sadece çalışanları değil emeklileri de ilgilendiren bu düzenlemenin ne zaman çıkarılacağı konusu ise henüz net değil. Dolayısıyla adayların daha ne kadar ekstra çalışacakları konusu da belirsizliğini koruyor. İşte bu sebeple emekliliklerini de belirsiz süreli olarak ertelediklerini ifade edebiliriz.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (1)
Osman 2 yıl önce
Çalışmaya devam sendikalar bile secim sonrası sustular hep aldatma devam ediyor hükümet tarafından devam