Emeklilere 2.600 Liraya Varan Ek Ödeme Yapılacak

Kamu ya da özel sektörden emekli olmuş kişilerin tamamına yönelik olarak Ramazan ve Kurban bayramlarında biner lira para ile anlaşma yapanlara 600 lira banka promosyonu ödenecek.

MEMURLAR 03.03.2019, 21:58
Emeklilere 2.600 Liraya Varan Ek Ödeme Yapılacak

Promosyon Ücretleri Artabilir. Geçtiğimiz yıllar içerisinde bankaların emeklilere promosyon vermesi için bir çalışma başlatılmıştı.

Bu çalışma ile birlikte emekliler emekli maaşlarına bağlı olarak 400 ile 600 lira arasında değişen miktarda promosyon almaya hak kazanmışlardı. Mevcut emeklilerden halen daha herhangi bir banka ile sözleşme yapmayan emekliler var ise 3 yıllık sözleşme imzalayarak promosyon almaya hak kazanabilirler.

2017 yılında promosyon için sözleşme yapan emeklilerin sözleşmeleri 2020 yılında dolacak. Bu durumda yeniden sözleşme imzalayanlara banka promosyonu da verilecek. Yeni emekli olan kimseler de sözleşme imzalaması durumunda bu imkandan istifade edebilecek.

Banka promosyonlarının haricinde Ramazan ve Kurban bayramlarında da emeklilere bin lira ikramiye ödemesi yapılacak. Böylelikle iki bayramda toplamda iki bin liralık ikramiye verilmesi mümkün olacak.

Bu ikramiye ve promosyonlar sayesinde emeklilerin bir nebze olsun rahatlaması sağlanacak. Emeklilere verilen bu bayram ikramiyeleri her yıl verilmeye devam edilecek.

Ancak banka promosyonları için emeklilerin banka ile sözleşme imzalaması gerekmektedir. Aksi takdirde her yıl promosyon verilmesi mümkün olmayacaktır. alınan maaşlara göre promosyon miktarları da belirlenecektir. Promosyonlarda tavan miktarı ise her yıl yeniden belirlenmekte ve maaşlara göre artış göstermektedir.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)