Emekli Maaşlarındaki Farklar 26 Temmuz’da Ödenecek

SGK tarafından yapılan açıklama ile Emekli Sandığı kapsamında aylık alanların farklarının 26 Temmuz’dan itibaren ödeneceği duyuruldu.

MEMURLAR 21.07.2018, 20:20
Emekli Maaşlarındaki Farklar 26 Temmuz’da Ödenecek

Zamlardan Kaynaklı Fark Ödemesi

Sosyal Güvenlik Kurumu zamlardan kaynaklanan fark ödemesi için duyuru yayınladı. Emekli maaşlarına yapılan zamlardan dolayı emekli, vazife malulü, malul, dul ya da yetim aylığı alanların maaşlarında oluşan farklar 26 Temmuz’dan itibaren ödenecek. Duyuruda Emekli sandığından aylık alanların toplam 2 milyon 179 bin 456 kişi olduğu belirtildi. Bu kişilerin zamlı maaşlarının 1 Temmuz 2018 tarihinden itibaren hesaplanacağı ve ödemelerin 26 Temmuz’da yapılacağı belirtildi.

SSK ve Bağkur kapsamında emekli aylığı alanların 2018 Temmuz zamları ile maaşlarında yaşanan artışlar hesaplanacak ve aylıklar ödeme günlerinde zamlı olarak ödenecek.

Ödeme Şekli

Aylıklarını her ay ya da üç aylık periyotlar halinde alanlar için ödeme şekilleri farklılık gösterecek. Maaşlarını aylık olarak alanlara Temmuz ayı için 1 aylık zamlı ödeme yapılacak. Maaşını 3 aylık periyotlarla alanlara ise zamlı aylara göre ödeme yapılacak.

Mayıs, Haziran, Temmuz döneminde aylık alanlara sadece Temmuz ayı için 1 aylık,

Haziran, Temmuz, Ağustos döneminde aylık alanlara Temmuz ve Ağustos ayı için 2 aylık,

Temmuz, Ağustos, Eylül döneminde aylık alanlara Temmuz, Ağustos ve Eylül ayı için 3 aylık tutarında ödeme yapılacak.

Bu ödemeler sonunda toplamda 591 milyondan fazla maaş farkı ödenmiş olacak.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)