Ek Gösterge Yardımcı Hizmetler Sınıfına da Gelmeli

Sağlık-Sen Genel Başkanı olarak görev yapan Metin Memiş, 3600 ek gösterge düzenlemesinin kapsamının genişletilmesi gerektiğini ifade etti.

MEMURLAR 04.06.2018, 00:30
Ek Gösterge Yardımcı Hizmetler Sınıfına da Gelmeli

600 Puan Verilmeli

Memiş, memurlara verilecek olan 600 puanlık ek gösterge farkının yardımcı hizmetler sınıfında olan kimselere de verilmesi gerektiğini ifade etti. Bu kapsamda göstergesi olmayan yardımcı hizmetler sınıfındaki kimselere 600 puanlık bir hak tanınması gerektiğini belirtti. 3600 ek gösterge mücadelesinin uzunca bir zamandır devam ettiğini ifade eden Memiş gelinen noktada elde edilen başarının önemli olduğunu ancak bununla yetinilmemesi gerektiğini dile getirdi.

Yıpranma Payı

Memiş 4 yıldır sağlık personellerine yıpranma payı getirilmesi için çalıştıklarını belirtti. Bu konuda kısmi bir başarı elde ettiklerini ancak tüm sağlık personellerinin kapsam içerisine dahil edilmesi gerektiğini vurguladı. Memiş seçimin gelmesi ile birlikte Meclis’e getirilemeyen bu düzenleme karşısında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimat verdiğini ve bunu önemsediklerini dile getirdi. Bu düzenlemenin hayata geçmesi ile birlikte sağlık çalışanları daha erken emekli olma imkânını da elde edebilecekler.

3600 ek gösterge konusunda sadece iktidar partisi değil aynı zamanda muhalefet partileri de vaat vermektedir. Bu kapsamda 24 Haziran seçimleri sonrasında tablo ne olursa olsun bu durumun göz önünde bulundurulacağını ifade etmek isteriz. Dolayısıyla 3600 ek gösterge sorunu da bu sayede memurların gündeminde daha fazla yer etmeyecek.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)