Doğuya Gitmek İsteyen Öğretmenlere Şartsız Nakil Hakkı

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde görev almak isteyen öğretmenlere şartsız nakil hakkı verildi.

MEMURLAR 05.09.2018, 19:00 26.09.2018, 08:29
Doğuya Gitmek İsteyen Öğretmenlere Şartsız Nakil Hakkı

23 İle Şartsız Nakil Olacak

Öğretmen ihtiyacı ve norm kadro dikkate alınarak Doğu ve Güneydoğu'da ulunan 23 il için süre şartı olmadan nakil istenebilecek. Doğu ve Güneydoğu dışındaki illerde görev yapan öğretmenler isterlerse nakil başvurusu yapabilecekler. Ancak soruşturma ve benzeri nedenlerle görev yeri değiştirilerek il dışına gönderilen öğretmenler yer değiştirme isteyemeyecek.

Bu kapsamda yer değiştirmek isteyen öğretmen atanmak istediği ili belirten dilekçeyi görev yaptığı il milli eğitim müdürlüğüne verecek. Atanmak istenen ilde o öğretmenin branşında öğretmen ihtiyacı ve norm kadro açığı varsa atama yapılacaktır.

Atama yapılacak iller Adıyaman, Ağrı, Ardahan, Batman, Bingöl, Bitlis, Diyarbakır, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Gaziantep, Hakkari, Iğdır, Kars, Kilis, Malatya, Mardin, Muş, Siirt, Şırnak, Şanlıurfa, Tunceli ve Van olarak belirlendi.

Sözleşmeli Öğretmenlere Eş Durumu Ataması

Diğer yandan MEB her ikisi de sözleşmeli öğretmen olan kişiler için eş durumundan tayin hakkı tanıdı. 30 Eylül tarihi itibariyle görev yaptığı ilde 1 yıl çalışma süresini tamamlayanlar yer değiştirme isteyebilecek. Eşlerden biri sözleşmeli diğer eşin görev yaptığı yere tayin isteyebilecek. Başvuru dilekçeleri 10 Eylül 2018 tarihine kadar il 

Milli Eğitim Müdürlüğü’ne verilecek. Ayrı kalan sözleşmeli öğretmen eşler bu şekilde birleşecek.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)