Dikkat: Taşeron İşçilerin Kadro Başvurusu Yarın Başlıyor

Taşeron düzenlemesi ile kadroya geçmeye hak kazanan işçiler yarından itibaren başvurularını yapmaya başlayacak.

MEMURLAR 01.01.2018, 18:12
Dikkat: Taşeron İşçilerin Kadro Başvurusu Yarın Başlıyor

2 Ocak 2018 tarihinde başlayan başvurular 11 Ocak’ta sona erecek. Başvurular bittikten sonra yapılan incelemeler ve güvenlik soruşturması sonucunda hak sahipleri ilan edilecek ve bu kişiler sınava girecek. Sınav sonrasında ise kadroya alınacak kişiler ilan edilecek. Tüm bu sürecin 2 Nisan’dan önce sona ermesi hedefleniyor. 

Taşeron Alımına İlişkin Usul Yayınlandı

Taşeron düzenlemesi kapsamında kadroya geçecek taşeronlar için ayrıntılar netleşti. Buna göre 4 Aralık 2017 tarihinde taşeron olarak çalışan kişiler kadro için başvuru yapabilecek. DMK’da yer alan memur olma şartlarını taşıyan, emeklilik yaşlılık ya da malullük aylığı almaya hak kazanmama şartları aranıyor. 

Ayrıca daha önce çalışmalarına ilişkin olarak idareye karşı açılan davalardan ya da başlatılan takiplerden işçilerin feragat etmesi şartı aranacak. Bununla da kalmayıp idareden hiçbir hak ve talepte bulunmayacağına ilişkin sulh sözleşmesi de imzalanacak. Bu şartlara boyun eğmeyen taşeron kadroya alınamayacak.

Bu şartları sağlayan çalışanlar 2 Ocak tarihinden 11 Ocak tarihine kadar, çalıştıkları yerin ilgili birimine form doldurarak başvuracaklar. 

Süreç Nasıl İşleyecek?

Başvurular alındıktan sonra tespit komisyonu inceleme yaparak hak sahiplerini 12 Ocak-20 Şubat tarihleri arasında ilan edecek. 3 gün içinde ilana itirazlar yapılacak ve komisyon inceleyecek. Kesin liste Mart başı gibi yayınlanacak ve bu kişiler sınava alınacak.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@