Devletin İŞKUR Desteği Devam Ediyor

Son 3 aydır işsiz olan kişiler İŞKUR aracılığıyla iş başvurusu yaptıkları zaman devlet işverene destek veriyor ve böylelikle işverenin de yükü azalıyordu.

MEMURLAR 16.01.2018, 07:47
Devletin İŞKUR Desteği Devam Ediyor

Bu uygulamanın 2018 yılında da devam edecek olması firmalar tarafından fırsat bilinerek yeni iş ilanlarına çıkıldı. Bu kapsamda hali hazırda toplam 1192 şoför alımı ilanının bulunduğunu ifade edebiliriz. Bunların kimisi makam şoförü olurken kimisi de servis şoförlüğü yapacak.

7 Farklı Kadro

Şoför alımlarında 7 farklı kadronun mevcut olduğunu ifade edebiliriz. Bu kadroları sıralayacak olursak servis, yük taşıma, yolcu taşıma, makam aracı, çekici, otobüs ve kamyon sürücüsü olarak sayabiliriz. 

En Az İlkokul Mezunu

İŞKUR bünyesinde şoför alımı yapan firmalar en az ilkokul mezunu adaylar aramaktalar. Bu kapsamda daha yüksek standart belirleyen kurumlar da olabilmektedir. tabi ki de bunun haricinde en temel şartlardan birisi de şoförlük yapılacak alanla ilgili sürücü belgesine sahip olmaktır. Bu kapsamda binek aracı, kamyon ve otobüs gibi farklı seçenekler bulunmaktadır. 

Asker kaçağı olmamak da en önemli unsurlar arasında yer almaktadır. Bu ilanlara başvurmak için yapılması gereken ise İŞKUR internet sitesine üye olmaktır. Ardından da beğendiğiniz bir ilanı seçerek başvurunuzu yapmanız gereklidir. Ardından işveren başvurunuzu değerlendirecek ve adaylar arasından bir seçim yapacaktır. Buna göre sizler de istediğiniz bir işe girme hakkını elde edebileceksiniz.

Yorumlar (2)
Bekir güser 1 yıl önce
Hangi ilde alıyor bende iş arıyorum işsizim
Emreuras 1 yıl önce
Bilgisayar.mühendisliği.2.yıllık
Ünüversite.mezunu

Gelişmelerden Haberdar Olun

@