Devlet Kurumuna 805 Devlet Memuru Alınacak

Devlet Memuru alımı için iş ilanı duyurusu yapıldı. Yayınlanmış olan personel alımı ilanlarında Kamu ve kuruluşlarına KPSS puan şartı olmadan en az ilkokul ve ortaokul mezunu olmak kaydı ile toplam olarak 805 memur ataması yapılacaktır.

MEMURLAR 20.09.2020, 00:20 21.09.2020, 11:25
Devlet Kurumuna 805 Devlet Memuru Alınacak

Devlet Kurumuna 805 Devlet Memuru Alınacak

Devlet Memuru alımı için iş ilanı duyurusu yapıldı. Yayınlanmış olan personel alımı ilanlarında Kamu ve kuruluşlarına KPSS puan şartı olmadan en az ilkokul ve ortaokul mezunu olmak kaydı ile toplam olarak 805 memur ataması yapılacaktır.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı üzerinden memur atamaları için açıklamalar yapıldı.

Yapılmış olan açıklamalarda, en az ilkokul mezunu olmak kaydı ile Kamu kurumlarına kamu personeli ataması yapılacağı bildirildi. 2828 sayılı Sosyal Hizmetler yasasının ek 1 inci maddeleri içinde bulunan adaylar arasında yapılacak.

Yayınlanmış olan memur alımı ilanlarına sadece 2828 sayılı kanun kapsamında olan bay ve bayanlar başvuru yapabilir.

TERCİHLER NASIL YAPILACAK?

Başvurmak isteyen kişiler tercihler 21 Eylül 2020 tarihi süresine kadar e Devlet sitesi üzerinden yapılması gerekiyor. Tercih sayfası aşağıdaki linkte bulunmakta. Linki kopyalayın ve yeni sekmede yapıştırıp açın.

https://www.turkiye.gov.tr/sosyal-hizmetler-kanunu-kapsaminda-ise-yerlestirme-tercih-islemleri

TERCİH KILAVUZLARI

2828 sayılı kanun kapsamında gerçekleştirilecek olan memur alımı için tercih kılavuzu yayınlandı. Tercih kılavuzu fotoğrafları hemen aşağıda bulunmakta.

BAŞVURULAR BAŞLADI

Aile ve Çalışma Bakanlığı üzerinden yapılmış olan açıklamalarda 805 memur ataması için tercihlerin başladığı açıklandı. E Devlet sitesi üzerinden başlamakta olan tercihler 21 Eylül 2020 tarihine kadar sürecektir. Başvuru yapmak isteyen bütün bay ve bayan kişilerin, tercih kılavuzlarında belirtilmiş olan kodlarla tercihlerini yapması gerekmekte.

2828 SAYILI KANUN NEDİR? KİMLER TERCİH YAPABİLİR?

1.Devlet Kurumu veya kuruluşlarında bulunan bazı kadrolara veya pozisyonlarına, “Sosyal Hizmetler Kanunu Kapsamında Tanınan İstihdam Hakkının Kullanımına İlişkin Yönetmelik” yasaları gereğince Çalışma Genel Müdürlüğü tarafından yerleştirme işlemi gerçekleştirilecektir.

2.Bu yapılacak olan yerleştirme işlemlerine yalnızca ama yalnızca 2828 sayılı Sosyal Hizmetler yasasının ek 1 inci maddeleri kapsamında aşağıda yazılı maddelere uyan kişiler başvuru yapabilir.

a.Haklarında korunma veyahut bakım tedbiri kararı alınmış bay ve bayan kişiler.

b.Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının sosyal hizmetlerinden en az iki yıl olmak şartı ile faydalanmış ve reşit oldukları tarih süresi ile de bu hizmetlerden yararlanmaya devam etmekte olanlar.

c.18 yaşının dolduğu ve korunma ya da bakım tedbir kararının veya himaye onayının sona erdiği tarihten itibaren beş yıl içinde Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına başvurarak hak sahibi olduğunun tespitini yaptırmış kişilerin katılması mümkündür.

3.Bu nedenle yapılacak yerleştirme işlemlerine yalnızca yukarıdaki şartları taşıyan ve Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Çocuk Hizmetleri Genel Müdürlüğünce bu şartları taşıdığının kontrolü yapıldıktan sonra hak sahibi olduğu belirlenen kişiler katılabileceklerdir.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)