Devlet Demir Yollarına Atanmanın Şartları Belirlendi

Resmi Gazetenin bugünkü sayısıyla Devlet Demir Yolları İşletmesi Genel Müdürlüğüne ilk defa atanacaklarda aranılacak şartları düzenleyen yönetmelik yayımlandı.

Devlet Demir Yollarına Atanmanın Şartları Belirlendi

Yönetmelik içeriğinde ise bundan sonraki tarihlerde 399 sayılı Kanun Hükmünde Kararnameye tabi sözleşmeli mühendis, mimar, tekniker, sürveyan, hareket memuru kamu personeli pozisyonlarına açıktan ilk defa atanacaklarda aranacak şartları, yapılacak giriş sınavlarının şekli, uygulanması ile Sınav Komisyonuna ilişkin usul ve esasları belirlenmektedir.

Bundan sonraki tarihlerde T.C.D.D. bünyesinde kamu personeli olarak çalışmak isteyen kişilerin aşağıdaki şartları taşımaları gerekmektedir.

399 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin 7 nci maddesinde belirtilen genel şartları taşımak.

Yüksekokulların, fakültelerin veya denkliği Yükseköğretim Kurulunca onaylanmış yurt içi veya yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarının Genel Müdürlüğün ihtiyacına göre giriş sınavı duyurusunda belirtilen bölümlerinden mezun olmak.

 Son başvuru tarihi itibarıyla ilanda belirtilen geçerlilik süresi dolmamış 70 puandan az olmamak üzere, giriş sınavı ilanında belirtilmiş olan asgari KPSS puanı almış olmak.
İlanda belirtildiği takdirde çalışma süresi, sertifika, lisans ve benzeri şartları taşımak.

İlanda belirtildiği takdirde, ilanda belirtilmiş olan asgari YDS puanını veya ÖSYM tarafından hazırlanan YDS eşdeğerlik tablosuna göre geçerli bir sınav puanı almış olmak.

Başvuru şartlarını taşıyan ve başvuruları kabul edilen adaylar yazılı sınava alınacak olup yazılı sınav konuları ise tamamı giriş sınavı duyurusunda belirtilen mesleki alan bilgisinden hazırlanacak ve sınav sorularının hangi konulardan oluşacağı hususu sınav ilanında duyurulacaktır.

Yazılı sınavın değerlendirilmesi yüz tam puan üzerinden yapılıp, sınavda başarılı sayılabilmek için en az yetmiş puan almak gerekmektedir.

Yönetmeliği daha ayrıntılı incelemek için tıklayınız.

Kamu Personel Alımı

Güncelleme Tarihi: 30 Kasım 2018, 16:42
YORUM EKLE
YORUMLAR
Sinan kara
Sinan kara - 10 ay Önce

Bu kadar insanları kandırmayın ya neden ilk okullu memur olabilir yasası cıkardınız cıkar duysanız neden şimdi de donerek sartları değiştiriyorsunuz yoksa il ilçe de AKP li bütün aktif üyelerinizi memur yaptınız da simdi alım sartları değiştirdiniz bekçilik te ki gibi artık millet uyandı

Hüseyin Kut
Hüseyin Kut - 9 ay Önce

Sayın Sinan Kara anlaşıldığı üzere Akp ye aktif üye ve atama bekliyor. Yani torpille işe girme peşinde.Torpil yapanada yaptıranada hakkımı helal etmiyorum.Torpil yapıp oy peşinde koşan hiçbir siyasiye ve partisine oy vermeyin.