Danışmanım Diyerek Dolandırıcılık Yaptı

Mehmet Ali Büyükişbir adındaki bir kişi kendisini Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreteri görevini yürüten Fahri Kasırga’nın danışmanı olarak tanıtarak insanlara iş bulma vaadinde bulundu.

MEMURLAR 30.12.2017, 18:40
Danışmanım Diyerek Dolandırıcılık Yaptı

Buna karşılık kişilerden 4-5’er bin lira arasında değişen paralar aldı ve kişileri dolandırdı. Bu olay ise mağdur olanların Fahri Kasırga’ya ulaşmaları ile ortaya çıktı. Savcılığa hakkında suç duyurusunda bulunulan şahıs polis tarafından yakalandı.

Arkadaşlarım Beni Danışman Olarak Çağırıyor

Karakolda verdiği ifadesinde dolandırıcılık isnadını kabul etmeyen Büyükişbir kendisine arkadaşlarının danışman olarak takıldıklarını ve bunu layık gördüklerini dile getirdi. Tüm suçlamaları reddeden şahsın sosyal medya hesaplarında ise montajlanmış fotoğraflar tespit edildi. Bu fotoğraflarda meclis önünde yer alan şahıs kendisini mikrofonlara konuşuyor gibi göstermektedir. İşte bu da insanları yanıltmaya yönelik olarak izlenen bir taktik olarak görülüyor. 

Ayrıca hükümette görev yapan üst düzey siyasilerin de fotoğraflarını paylaşan bu zat böylelikle AK Partiye yakın birisiymiş gibi görülmeye çalışmış. Karakol ifadesinde ise bazı insanların kendisine danışman mısın diye sorulduğunda evet cevabını verdiğini dile getiren Büyükişbir bunun gerekçesi olarak da insanların kendisine bunu layık gördüğünü ileri sürdü.

Zanlı hakkında yürütülen soruşturmada kişinin telefon numarasını değiştirdiği de ortaya çıkarken polisin çalışmaları ile Ankara’da yakalandı. Ardından hakim karşısına çıkan şahsın daha önceki eylemlerinden dolayı da dolandırıcılıktan arandığı tespit edildi. Şahıs hakim kararıyla tutuklanarak Sincan Cezaevi’ne gönderildi.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@