Çevre Ve Şehircilik Bakanlığına 60 Uzman Kadrosu İhdas Edildi

Çevre ve Şehircilik Bakanlığında istihdam edilmek üzere 40 Coğrafi Bilgi Sistemleri Uzmanı ile 20 Coğrafi Bilgi Sistemleri Uzman Yardımcısı kadrosu ihdas edildi.

MEMURLAR 07.11.2019, 22:50
Çevre Ve Şehircilik Bakanlığına 60 Uzman Kadrosu İhdas Edildi

Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinde Yer Aldı

07 Kasım 2019 Tarihli ve 30941 Sayılı Resmi Gazete'de yayınlanan Coğrafi Bilgi Sistemleri Hakkında Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Merkez teşkilatına 60 uzman kadrosu ihdas edildi. 40 Coğrafi Bilgi Sistemleri Uzmanı ve 20 Coğrafi Bilgi Sistemleri Uzman Yardımcısı kadrosu açıldı. Bu kadroların mali ve sosyal hak ve yardımlar ile diğer özlük hakları bakımından Adalet Uzmanı ve Adalet Uzman Yardımcısına denk olduğu belirtildi. 

Kadrolar

Coğrafi bilgi sistemi uzmanı kadrosuna 1, 3 ve 5. dereceler olmak üzere 3 farklı kadro ayrıldı. 1 ve 3. Derece coğrafi bilgi sistemi uzmanları için 15’er kadro ayrılırken 5. Derece kadro için 10 kişilik kadro tahsis edildi.

Coğrafi bilgi sistemi uzman yardımcısı için de 7 ve 9 olmak üzere iki kadro ayrıldı. Her iki kadro için de 10’ar kadro ayrıldı. Kadro ihdası gerçekleştirildi ve bundan sonra kurumun personel alımı ilanını yayınlaması beklenecek. Bu konuda net bir tarih bilinmiyor. Adaylar kurumun ve Devlet Personel Başkanlığı’nın web sayfasını yakından takip etmelidir. Bu sayfalarda yayınlanacak olan duyuruların ardından personel alımı için başvurular alınmaya başlanacaktır.

Kaynak: Kamu Personel Alımı
Yorumlar (0)