Çankırı Valisi’nin İl Milli Eğitim Müdür Olarak Atadığı Eşi İstifa Etti

Çankırı Valisi aynı ile tayini çıkan eşini, 24 saat bir okul müdürü olarak çalıştıktan sonra İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı olarak atamıştı.

MEMURLAR 14.01.2018, 22:05
Çankırı Valisi’nin İl Milli Eğitim Müdür Olarak Atadığı Eşi İstifa Etti

Vali, gerekçe olarak eşinin okuldaki ahengi bozacağından endişe etmesi olduğunu söylemişti. Ancak gerek medyadan, gerekse sosyal medyadan gelen tepkiler üzerine Vali eşi Seval Aktaş istifa etti. 

İstifa Sonrası Açıklamalarda Bulundu

Aktaş, istifa kararını milletin  ve hükümetin huzuru için aldığını söyledi. kendisinin vali eşi olarak bir okulda çalışmasının görev yerindeki öğretmenleri rahatsız edeceği için böyle bir karar aldıklarını ifade etti.

15 senedir idarecilik yapan biri olarak sınıf okutamayacağını söyleyen Aktaş, bunu göze alamadığını ifade etti. Çalışma arkadaşlarının Vali eşi olduğu için kendisinden tedirgin olduklarını ifade etmişti.

Milli Eğitim Müdürlüğü’ndeki yeni pozisyonunun da hiç kimsenin istemediği bir görev olduğunu iddia etti. Mesleğinde 25 yılı doldurduğunu söyleyen Aktaş, yaştan dolayı emekli olamadığı için çalışmaya devam ettiğini ifade etti. 

Bir Gün Sonra Ataması Yapılmıştı

Eş durumundan Çankırı’ya gelen Aktaş’ın ataması Akdeniz ilçesindeki Çankırı Kızılırmak Ortaokulu’na çıkmıştı. Ancak Aktaş, bu okulda bir gün çalıştıktan sonra eşi tarafından Çankırı İl Milli Eğitim Müdür Yardımcılığı’na atanmıştı. Vali Aktaş, bu atamaya sebep olarak vali eşi olduğu için okuldaki ahengi bozar açıklamasını yapmıştı. Eşinin değişiklik istemediğini, kendisinin böyle öngördüğünü söylemişti.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@