Çalışma Bakanlığı Sözleşmeli Personel Alımı

Çalışma Bakanlığı yayınladığı bir ilan ile birlikte sözleşmeli kamu personel alımı yapacağını duyurdu. Konuya ilişkin detaylar haberimizde yer almaktadır.

MEMURLAR 10.02.2018, 18:35
Çalışma Bakanlığı Sözleşmeli Personel Alımı

Başvuru Şartları

Bu ilan kapsamında toplamda 9 personel istihdam edilecek olup adaylardan KPSS ve YDS puanları talep edilmektedir. Bilişim personeli olarak istihdam edilecek bu personellerin taşıması gereken şartlar ise şunlardır:

•    2016 KPSS Sınavından P3 puan türünde en az 70 almak
•    YDS puanı (sıralamada %30’u esas alınacak)
•    Yazılım mühendisliği, endüstri mühendisliği, bilgisayar mühendisliği ve elektrik elektronik mühendisliği bölümlerinden herhangi birinden mezun olmak
•    Askerlik ile ilişiği bulunmamak (erkek adaylar için geçerli)

Yukarıda belirtilen şartları taşıyan adaylar başvurularını Çalışma Bakanlığı’nın Çankaya/Ankara’da yer alan Bilgi İşlem Daire Başkanlığı’na başvuruları yapmaları gerekmektedir. başvurular şahsen yapılabileceği gibi posta yoluyla da gerçekleştirilebilmektedir. 

Son Başvuru Tarihi

Başvuru yapacak adayların 23 Şubat tarihine kadar gerekli belgeler ile başvurularını yapmaları gerekmektedir. Bu tarihten sonra yapılacak başvuruların geçersiz sayılacağını da belirtmek gerekir. Başvuru yapabilmek için başvuru forumu doldurulması gerekmektedir. Bu forum ise Bakanlık’ın internet sitesinde yer almaktadır. Bakanlık’a verilecek belgeler arasında bu forumun da yer alması son derece önem arz etmektedir. 

Bilgi veya belgelerde yanlış beyanda bulunduğu tespit edilen kişiler hakkında yasal işlem başlatılacak olup sınavı kazansalar dahi atamaları gerçekleştirilmeyecektir. Dolayısıyla başvuran adayların dikkatli bir şekilde başvurularını yapmaları gerekmektedir.

Yorumlar (0)