BTK Başvuru Sonuçları Açıklandı

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu tarafından yayınlanan liste ile taşeron başvuru sonuçları açıklandı.

MEMURLAR 17.02.2018, 15:59
BTK Başvuru Sonuçları Açıklandı

Kabul ve Ret Sayıları 

BTK tarafından yayınlanan liste ile kabul ve ret sonuçları açıklandı. Toplamda 719 personel daimi işçi kadrosuna geçebilmek için BTK’ya başvuruda bulunmuştu. Bu adaylardan 668 tanesinin başvurusu kabul edilirken 51 tanesinin başvurusu reddedildi. 

Başvurusu Reddedilenler Ne Yapacak?

BTK taşeron başvuru sonuçları neticesinde başvuruları reddedilen adaylar için itira hakkı tanınmıştır. Bu kapsamda adayların 3 gün içerisinde başvurularını yapmaları gerekmektedir. başvurular yazılı olarak yapılacak olup içeriğinde gerekçeler de yer almalıdır. 3 günlük süreden sonra itiraz hakkının bulunmadığını da ifade etmek gerekir. İtiraz gerçekleştiren adayların başvuruları yeniden incelenecek ve ardından da karar verilecek. İtiraz sonucu başvurusu kabul edilen adaylar sınava girmeye hak kazanacaklardır. 

Sınav Ne Zaman Yapılacak?

Sınavın yapılacağı tarih kurum tarafından belirlenecektir. Dolayısıyla net bir tarih bulunmadığını ifade etmemiz gerekir. Ancak en geç Nisan ayının başında tüm işçilerin kadroya geçirileceklerini ifade edebiliriz.

Güvenlik Soruşturması

Kurum tarafından yapılacak güvenlik soruşturması neticesinde milli güvenliğe tehdit oluşturan yapılar ile irtibat, iltisak ya da mensubiyetlerinin bulunması durumunda başvuruları olumsuz neticelenecektir. Ancak bu konuda Başbakan Yardımcısı tarafından yapılan açıklamada adli sicil kaydının olmasının herhangi bir engel teşkil etmeyeceği ifade edildi. Ancak devlet güvenliğine karşı işlenen suçlar bu kapsamın dışında tutulmuştur.

Yorumlar (0)